Kövess minket!

Karrier

Házon belülről érkezett az SAP fejlesztőközpontjának új operatív vezetője

Új operatív vezetőt neveztek ki az SAP magyar fejlesztőközpontjának (SAP Labs Hungary) élére Nyers Balázs személyében. A szakember 2007 óta dolgozik az SAP kötelékében.

A közgazdász végzettségű, valamint vezetés-szervezési diplomával és üzleti tolmács képzettséggel is rendelkező Nyers Balázs 13 évvel ezelőtt Support Engineerként kezdte meg pályáját az SAP-nál. Ezt követően több terméktámogatási csoportot vezetett, kinevezése előtt pedig az SAP Labs Hungary egyik legnagyobb létszámú részlegét, a vállalat zászlóshajóját jelentő S/4HANA felhőszolgáltatásokon dolgozó csapatát irányította.

Új pozíciójában COO-ként (Chief Operating Officer) a fejlesztőközpont operatív és stratégiai ügyeit menedzseli, és Markus Hilkennek, a hazai fejlesztőközpont vezetőjének számol be az eredményekről. A szakember a jelenlegi kollégák munkáját erősítő belső aktivitások és ösztönzőprogramok kidolgozásán, és egy átfogó toborzási és employer branding stratégia megújításán is dolgozik majd a potenciális új munkatársak megszólítása érdekében. Emellett az egyetemekkel és szakmai szervezetekkel való kapcsolattartás, szakmai rendezvények és más kezdeményezések összefogása, valamint az erős nemzetközi szerepvállalásból adódó globális projektek irányítása is a feladatai közé tartozik.

A 71%-ban Y generációs tehetségeket foglalkoztató és kollégái között 34 különböző nemzetiséget felvonultató multikulturális budapesti fejlesztőközpont globális léptékben is kiemelt lokáció az SAP hálózatában. A terméktámogatással és üzemeltetéssel foglalkozó kollégák európai, közel-keleti és afrikai, a fejlesztők pedig globális ügyfeleknek dolgoznak. A magyarországi központ a teljes termék- és szolgáltatás életciklust lefedi tevékenységével. Mintegy 230 fő a termékportfólióhoz tartozó megoldások fejlesztésével, 350 kolléga terméktámogatással, 80 munkatárs szoftver-karbantartással, 290 fő pedig felhőszolgáltatások üzemeltetésével foglalkozik. 2020-ban indult ötödik új pillérként a Cloud Services terület, melyet az üzleti célú utazások tervezésére, lebonyolítására és adminisztrálására szolgáló SAP Concur támogatói csapata, a Concur Global Services Team képvisel. Ennek a területnek és a szakmai teamnek a vezetését veszi át Nyers Balázs elődje, Magyar-Zimmerman Nicholas korábbi COO, aki a globális csapatokkal együttműködve a Concur megoldás magyarországi piaci pozicionálásán dolgozik majd.

Nyers Balázs kiemelte: szeretné még jobban megmutatni a külvilágnak, hogy az SAP milyen egyedülálló fejlődési lehetőségeket, szuper munkakörnyezetet és jó légkört kínál a munkatársaknak Magyarországon. „Fontosnak tartom, hogy a csapat tevékenységének a nemzetközi SAP Labs hálózaton belüli hozzáadott értékét tovább növeljük, az együttműködési lehetőségeket kihasználjuk. Emellett arra is összpontosítunk majd, hogy a szervezeten belüli információcsere és tudásmegosztás új szintekre lépjen” – mondta az új vezető.

A tudásmegosztás jegyében például továbbra is helyet kapnak az SAP Hungary fejlesztőközpontjában hagyományosan megrendezett belső innovációs „játszótér” foglalkozások, az úgynevezett d-shopok (developer workshop), ahol a munkatársak olyan innovatív, új technológiákat próbálhatnak ki, mint a 3D nyomtatás, vagy IOT-t, virtuális valóságot, mesterséges intelligenciát, gépi tanulást alkalmazó eszközök, amelyeket később beépíthetnek majd mindennapi munkájukba.

A vállalatnál idén még nagyobb hangsúlyt kívánnak helyezni az Intrapreneurship fantázianevű globális programra, mely az SAP számára fontos új technológiák kifejlesztését és gyakorlatban való hasznosítását teszteli, szervezeten belüli kezdeményezésekre alapozva. A munkatársak ötleteit egyfajta vállalkozói inkubációval támogató Intrapreneurship program ötödik éve szállít üzletileg is hasznosuló eredményeket: többek között ebből nőtte ki magát a népszerű projektvezetési alkalmazás, az SAP Ruum, de említhető a 2019-ben debütáló Spotlight is, mely a szervezeti működési hatékonyság számára legfontosabb tev&eacu te;kenységek beazonosítására szolgál.

Karrier

A Dal 2021 – Nekik lehet szurkolni a harmadik válogatón

A harmadik válogatóval folytatódik A Dal 2021. A szombaton a Duna Televízióban 19 óra 35 perckor kezdődő élő show-ban ismét tíz produkciót láthatnak a nézők.

Közzétéve:

A négy válogatóból húsz dal jut a két elődöntőbe, az innen tovább kerülő nyolc produkció alkotja a március 13-i finálé mezőnyét – közölte az MTVA hétfőn az MTI-vel.

A harmadik válogatóban a Beneath My Skin (daluk címe: Ébredj!, a Chain Bridge Pop (Messze valahol), Csondor Kata(Bosszúállók), Katona Petra (Viszlát múlt), Kozma Orsi (Változik a világ), Nági és Betti (Gyere velem), Nagy Szilárd feat. Ragány Misa (Drága hazám), a Pink & The Panthers (Sodor a szél), a Swing á la Django és Herrer Sára feat. Sárközi Lajos (Maradok), valamint Szekér Gergő (Hazatérsz) lép színpadra.

A múlt szombati második válogatót Anevemandras (Kállay-Saunders András) nyerte Hazaérek majd című dalával. A zsűri szavazataival még a GERENDÁS feat. Dárdai Blanka (Senkié), Noémo (Hableány) és Szabó Leslie (Legyen másnak is jó) jutott az elődöntőbe, a közönség voksaival pedig Andelic Jonathan (Áldom).

A Dal 2021 műsorvezetője két korábbi győztes, Orsovai Renáta és Fehérvári Gábor Alfréd, Freddie.

A versenyről részletes információk A Dal 2021 honlapján, valamint Facebook-, Instagram- és YouTube-oldalán találhatóak, ezeken extra tartalom, videó és cikk is elérhető a műsorról.

Tovább olvasom

Karrier

Ingyenes programozási kurzust indít a Microsoft

A techóriás a HTTP Alapítvánnyal és a Green Fox Academyvel működik együtt az akár három hét alatt elvégezhető magyar nyelvű tanfolyam szervezésében.

Közzétéve:

Pixabay

A februárban elindított közös program széles körben hozzáférhetővé teszi a digitalizálódó munkaerőpiac kihívásaira felkészítő alapszintű programozási tudást – közölte a Microsoft Magyarország az MTI-vel. Ezért az ingyenes #MyFirstApp Coding Camp nevű kurzus magyar nyelven érhető el, ezzel a most induló program az egyik legnagyobb belépési korlátot bontja le. Százhúsz jelentkező ráadásul mentori segítséggel vághat bele a tanulásba.

Felidézik: a Green Fox Academy tavaly márciusban, a járvány miatti korlátozások bevezetésekor indította el háromhetes ingyenes kurzusát, akkor még angolul.

“Csak Magyarországon közel 10 ezren érdeklődtek a lehetőség iránt, ugyanakkor sokan épp a nyelvi nehézségek miatt léptek vissza, nem volt meg a kellő magabiztosságuk ahhoz, hogy angolul végezzék el a programot”

– ismertette a közleményben Fachs Anita, a Green Fox Academy magyarországi vezetője.

Megjegyezte: bár a programozás nyelve kétségtelenül az angol, a program az alapszintű kódolói tudással növeli a résztvevők elhelyezkedési esélyeit.

Tovább olvasom

Karrier

Rekordnevezés a Kódolj határok nélkül! versenyre

Idén a tavalyi duplája, hatvan középiskolai csapat jelentkezett a Belügyminisztérium és a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. által meghirdetett nyílt forráskódú programozó versenyre.

Közzétéve:

Pixabay

A középiskolások mellett a 2021-ben elsőként, hagyományteremtő céllal létrehozott felsőoktatási kategóriában 20 csapat méri majd össze tudását – közölte a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató (NISZ) Zrt. az MTI-vel szerdán.

A verseny célja, hogy a programozás iránt érdeklődő diákok bővítsék tudásukat a nyílt forráskódú technológia témakörében, majd megmutassák tehetségüket egy valós alkalmazás kidolgozása során. A kezdeményezés emellett alkalmat teremt a hazai és a határon túli magyar anyanyelvű főiskolai és egyetemi hallgatók, oktatók és a NISZ Zrt. szakembereinek széleskörű tapasztalatcseréjére a nyílt forráskódú technológiák terén – közölték.

A nyílt forráskódú szoftverek és nyílt szabványok fontos szerepet töltenek be a magyar közigazgatásban. A NISZ Zrt. 2016-ban Nyílt Forráskódú Kompetencia Központot hozott létre, mely mára már kiemelkedő nemzetközi sikereket ért el a LibreOffice fejlesztésben és hibafeltárásban. 

A Kódolj határok nélkül! programozó versennyel kapcsolatban további részletek a verseny.nisz.hu oldalon találhatók.

Tovább olvasom