Digitália - geneRÁCIÓk - B oldal
Szeptember 12-én újra Digitália, a Médiapiac őszi konferenciája. A rendezvény a technológiai fejlődésnek a kommunikációs szektorra gyakorolt hatásával és az új lehetőségek hatékony kihasználásával foglalkozik, továbbvíve azt a gondolatot, amelyet a nagy sikerű tavaszi geneRÁCIÓk konferenciánk felvetett.
A Digitálián ennek megfelelően a bennszülöttekkel és a bevándorlókkal foglalkozunk: "meghallgatjuk" a B-oldalt.
Kiemelt téma lesz a legfiatalabb korosztállyal foglalkozó youth-, illetve az idősebbekre koncentráló perennial marketing.
Neves szakértők segítségével nyerünk betikintést a mesterséges intelligencia felhasználási területeire.
„Optimum - Forgalom és konverzió a tartalommarketing nyelvén” c. workshop
A Magyar Marketing Szövetséggel közösen a Digitália konferencia délutánjára szervezett workshopunk vizsgálja, hogy a kampányok eredményességéhez hogyan járul hozzá a tartalommarketing, a keresőoptimalizálás, valamint a PPC technológiák, miközben bemutatja a szakterületek fejlődését és a várható trendeket.
Felkért előadók:
- Szabó Gergő – Special Effects Media Hungary Zrt.
- Vavrek Balázs – Kreatív Kontroll Kft.
- Papp Gábor - The Pitch Kft.
- Bay Áron - Mito Digital Analitycs
Programok Letöltöm PDF-ben
-
szerda2018. szeptember 12. Digitália - geneRÁCIÓk - B oldal
-
szerda2018. szeptember 12. Optimum-Forgalom és konverzió a tartalommarketing
-
szerda2018. szeptember 12. POME - Youth marketing szekció
A nap házigazdája Lakatos Zsófia, a Magyar PR Szövetség elnöke és az Emerald Public Relations ügyvezetője.
Zsófi több mint hét évig vezette a Hill+Knowlton Hungary Kft-t, mielőtt 2016 januárjában megalapította saját ügynökségét. Karrierjét az RTL Klubnál kezdte a Híradó és az Akták riportereként, majd a Capital Communications pénzügyi kommunikációs ügynökségnél dolgozott 8 éven keresztül. 2008-ban a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium "Tehetsz rá vagy tehetsz ellene" kampányának pr-vezetője volt. Az MPRSz mellett tagja a Szóvivők Egyesületének, a Superbrands bizottságnak és a HBLF-nek is. Elismert CSR szakértő, egyetemi óraadó, rendszeres előadója a témában rendezett hazai és nemzetközi konferenciáknak. 2013 júliusában jelent meg Londonban szakkönyve „Corporate Social Performance in Emerging Markets - Sustainable Leadership in an Interdependent World” címmel. 2013 novemberében az országban elsőként kapta meg a Fenntarthatóság Szakmai Követe díjat, 2017 óta a Budapest Klub Global Executive Council alelnöke, 2018 óta a Green Brands zsűritagja.
A Kutatópont 2000 fős kutatása rávilágít a magyarok gasztronómiával kapcsolatos tájékozódási szokásaira, és feltárja a legnépszerűbb influencereket. Vajon ki nyeri a versenyt, a nagymama szakácskönyve, vagy a hipster szakács, esetleg a mindenki konyhájában megtalálható Horváth Ilona szakácskönyv? Vajon tud-e egy cég szponzorációval és gasztroműsorokkal hatást gyakorolni a háziasszonyokra ínyenc receptekkel, vagy megelégszünk az instant ételalapok útmutatóival?
Ezekre a kérdésekre keresi a választ a Kutatópont frissensült augusztusi kutatása.
Gáspár Bea a Konyhafőnök VIP 2017 évi győztese, a Konyhafőnök zsűritagja.
Évtizede, hogy főzőtudományát először a televízióban megmutatta. Azóta több platformon találkozhatunk vele. Előadásából megtudhatjuk, kik a követői, ismeri-e az életkorukat, hogyan szólítja meg őket, milyen felületeket használ? Megnyitja-e lakáséttermét? Ha igen, ezzel kiket céloz meg? Hogyan reagál az új technológiai kihívásokra? A szponzorok mennyire befolyásolják, formálják ízlését, mennyire alkalmazkodik hozzájuk?
Nagyon sok vállalatnál mindennapos probléma a generációk közötti meg nem értés (amit gyakran nem is generációsként definiál a cég). A fluktuáció, a munkaerőhiány, a vállalaton belüli kommunikáció mellett az új generáció, mint célcsoport elérése is sokszor kérdőjeles. Be kell lássuk: a világ Y-osodik, ha tetszik, ha nem. Sokat segít, ha megismerjük és elfogadjuk.
A Greenpeace új kihívásokkal néz szembe: saját csatornáinak erősítésére, új témafelvetésekre, tartalmainak kreatív megreformálására van szükség a meglevő és új követők-támogatók eléréséhez, valamint a Z generáció elérése és érzékenyítése is egyre fontosabb a környezetvédő szervezet számára. Ebben a folyamatban stratégiai és kreatív téren a MITTE Communications segítette a szervezetet. Hatékonyság a zöld kommunikációban egy megváltozott médiatérben: a stratégia, a design és a számszerű eredmények oldaláról.
„We are here. We are ready. We are the perennials.” – szól az új ötvenesek generációjának mottója. Érdemes nagyobb figyelmet fordítani a generációra, mert szemléletmódváltásukból kifolyólag és tapasztalatuk miatt értékesek a munkaerőpiacon is - pazarlás nem számolni velük!
Bezzeg az ő idejükben... még minden másként volt. De nem baj. A baj az, ha ezért nem figyelünk oda rájuk - állítja legalábbis a perennial generációt előtérbe/célcsoportba helyező "új" trend. De mit állítanak az adatok? Mutatjuk.
Hogyan használhatják ki a kifejezetten startupok által használt módszertanokat a nagyobb márkák? Brandformance, mikromomentumok mentén való tervezés, smart kreatívok = egy új performance szemlélet eszközei.
A piackutatás egyik alapvető problémája a célcsoport személyes megszólítása. Vannak azonban módszerek, amelyek segítségével az egyszerű sütikből kinyerhető adatokon messze túlmutató arccal, és szinte személyiséggel rendelkező profilokat lehet létrehozni. A klaszterezés technikája jó minőségű adatokkal párosítva olyan mintázatokból von le következtetéseket, mely az emberi szem számára láthatatlan. Végeredményeként pedig a kreatív és médiás csapatok számára is befogadható és megszólítható personákat képezünk.
A mesterséges intelligencia (MI) régóta foglalkoztatja az emberiséget, elsősorban a tudományt és a művészetet. Néhány éve már a különböző narrow AI vagy „keskeny” mesterséges intelligenciák alkalmazásával a mindennapokban is találkozhatunk, így magától adódik a kérdés, ilyennek képzeltük? És ha épp igen, vagy ha nem, mit várunk a jövőben? A Kutatópont 2018 nyarán végzett kérdőíves kutatása arra segít válaszolni, hogy mit jelent a mesterséges intelligencia a mai ember számára.
Nap-nap után szenzációs áttörésekről hallunk a Mesterséges Intelligencia kutatás területén, ám nem világos, mi a hírek mögötti valóság. Mennyire érettek és megbízhatóak a legújabb AI rendszerek, mik azok a keretek, amikben jól tudnak működni és üzleti haszonnal kecsegtetnek? Ezeket a kérdéseket fogjuk körüljárni "testközelből".
A jövő generáció előtt megkerülhetetlen feladat a digitális világban való tájékozódás, de hogyan készítsük erre fel őket? Olyan kihívás ez az oktatás szereplői előtt amire még nincs hosszútávú tapasztalat, csak sokféle elképzelés. Hogyan képzeli ezt a LEGO Education és milyenek a magyarországi tapasztalatok?
LEGO Boost? Programozható kreatív robotok? Igen! A kis kék-narancssárga fickó segítségével fejlesztheted a kreativitásod és a logikád! Izeg-mozog, világít, zenél, közben rengeteg nyelven beszél! Gondolkodásra sarkall, képes hosszú órákra lekötni a figyelmet, elülteti a hasznos ismeretek magvait, miközben eszméletlenül jó móka vele a játék!
A csetelés evolúciója: az üzenetküldéstől a legfontosabb marketing csatornává válásig. Már nem az a kérdés, hogy használd-e vagy sem, hanem, hogy hogyan és mennyire hatékonyan tudod alkalmazni a csevegő robotokat az üzleti és marketing céljaid eléréséhez!
A marketinges munkáját egyre több ponton segíti mesterséges intelligencia. Kampánytervezés és -menedzsment, tartalomelőállítás, marketing automatizáció, 1:1 marketing, profilozás, dinamikus árazás – egy sor terület, amiben már ma is segíthet az AI. De mi történik, akkor amikor a vásárló oldalán is felbukkan a mesterséges intelligencia? Mit kezd a marketinges a virtuális személyi asszisztenssel? Mi történik, amikor AI:AI kommunikáció valósul meg? Mit jelent ez a jelenség a marketing számára a következő 5-10 évben?
A fogyasztók számára a digitális és a fizikai világ egy és ugyanaz. Ugyanarra a fogyasztói tapasztalatra számít egy vásárló az interneten, mint amilyennel a kedvenc kiskereskedőjénél vagy márkájánál találkozik.
Oggy Popov, a Prospecto Group alapítója és vezérigazgatója rávilágít arra, hogy a márkák és a kiskereskedők hogyan profitálhatnak a digitális lehetőségek kínálta előnyökből.
Az előadásban szó lesz a digitális hűségkártyák, mobil kuponok, interaktív szórólapok és helyalapú mobil marketing megoldásokról.
A prezentáció gyakorlati, hasznos és közvetlenül alkalmazható megfigyeléseket, példákat és tippeket mutat be.
A vásárlók élményre vágynak, sőt egyre inkább el is várják azt. Ehhez elengedhetetlen vevőink pontos ismerete, akik – bár látszólag nem változnak sokat – átkerül(het)nek más szegmentumokba; a technológia és a termékek fejlődésével új igényeik is felmerülnek. Rengeteg online impulzus éri őket, viszont vásárlási döntéseiket még sok esetben az eladáshelyen hozzák meg. Vas Zoltán, az A4C Marketing Kft résztulajdonosa és marketingért, illetve értékesítésért felelős igazgatója megosztja előadásában mit jelent ma az értékesítés támogatás a különböző piaci szereplők számára, és milyen promóciós eszközöket érdemes bevetni a vevők megtartása érdekében?