Médiapiac 2018 - geneRÁCIÓk
Médiafogyasztási trendek, fragmentáció, generációs szakadékok
Hol érhetőek el az „elérhetetlen” fiatalok? Tényleg kiforgatja-e a sarkaiból a médiapiacot a milleniumi generáció? Milyen információs buborékban élnek az idősebb nemzedék tagjai? Hány csatornát bír még el a hazai tévés piac, beszélhetünk-e lineráris vs. digitális szembenállásról? Mik a print továbbélési lehetőségei, és kié a jövő az online piacon: a profin célzó kicsiké vagy a nagy elérésű hírportáloké? Mit mutatnak mérések, merre halad az elmúlt években radikálisan átalakult rádiós piac?
Minden kérdésre választ kaphat a Médiapiac tavaszi konferenciáján.
Programok Letöltöm PDF-ben
-
szerda2018. március 21. geneRÁCIÓk - mit hoz a jelen?
-
szerda2018. március 21. Korok és emberek
-
csütörtök2018. március 22. Generációk a fogyasztásban
-
csütörtök2018. március 22. A political junkie, mint a leglojálisabb fogyasztó
Megnyitó, a napi program ismertetése
Vajon mit gondolnak magukról a hasonló korú emberek, igazodnak-e azokhoz a képekhez, amelyeket a generációkutatók rajzolnak róluk? A Kutatópont Kft. 2017 őszén végzett nagymintás kutatásában arra kereste a választ, hogy a különböző generációk miként jellemzik saját magukat, jellemzőikben látnak-e különbséget az egyéb generációkhoz képest. A kutatásban vizsgálták azt is, hogy mit gondolnak a különböző generációk tagjai az idősekről, és azt is, hogy ki tekinthető „idősnek”, milyen a megítélésük.
Látjuk, tapasztaljuk, érezzük, hogy az egyes generációk másképp fogyasztanak: tejet, kenyeret, médiát. De azzal tisztában vagyunk-e, hogy amit az Y/Z-nek tulajdonítunk, azt a többi generáció is átveszi, és magára nézve átfordítja?
Eljött a Sony ideje! A médiacég vállalati kultúrájának egyik alapköve az állandó megújulás. John Rossiter ügyvezető igazgató előadása betekintést ad a digitális transzformáció kihívásainak kiaknázási lehetőségeibe. Megmutatja, hogyan tud a magas szintű üzleti intelligencia egy ilyen hatalmas változást teljes mértékben támogatni és kiszolgálni, milyen fejlesztések elengedhetetlenek a sikerhez, illetve hogyan lehet hozzáigazítani a vállalati kultúrát az átalakuláshoz és mi az, amit érdemes ellesni másoktól. Közösség-építés, tartalomstratégia és szolgáltatói szemlélet a középpontban. (Az előadás angolul hangzik majd el.)
A konferencia teljesen megalapozottan állítja a figyelem középpontjába a technológiai változásokat és azok fogyasztókra, illetve társadalomra gyakorolt hatásait. A generációs dilemma mindezzel összefüggésben az egyik lényeges szempont, de önmagában vizsgálva nem ad kellő magyarázatot a folyamatok értelmezéséhez. Kozák Ákos elemzése olyan fő fogyasztói-technológiai kategóriákat tekint át piaci szempontból, amelyek az üzleti potenciálok reálisabb megítéléséhez járulnak hozzá.
A digitalizáció már rég túlnőtt a technológián, sokkal inkább az emberekről, a társadalom átformálódásáról, kulturális változásokról szól. Hozzá kell segíteni az embereket ahhoz, hogy a digitalizáción keresztül mindenki aktív és teljes jogú részese lehessen annak a tüneményes kornak, amelyben élünk. Nem számít az életkor, a kulcskérdés az attitűd: nyitottság, kíváncsiság az újdonságokra, bátor tettrekészség.
Hogyan képes egy hirdető kezelni a kampányaiban az egyre elharapódzó tartalomfogyasztási fragmentációt, a hagyományos, linerális médiumok meggyengülését/átalakulását? Milyen új utakat keresnek a célcsoportjaik hatékonyabb elérése, megszólítása érdekében? Miben változott az integrált médiamix?
Vállalati vezetőket kérdezünk arról, hogyan lehet portfólió-építéssel, átpozícionálással, márkák fejlesztésével rugalmasan alkalmazkodni a médiafogyasztási fragmentációhoz, illetve a gyorsan változó felhasználói szokásokhoz.
A digitális kampánymérés tavaly elindult. Az előadók azt járják körül, milyen fogadtatása volt a hazai piacon, és milyen lépéseket kell még tenni ahhoz, hogy elfogadott egyenértékűvé vállhasson. Mi a jelentősége annak, hogy embereket és nem cookie-kat mérnek, hogy lehetőség van az célcsoport-optimalizálásra és hogy a duplikáció kiszűrhető több digitális eszköz használata esetén? Az előadók betekintést nyújtanak a nemzetközi tapasztalatokba, hogy külföldön miként használják a DAR-t a médiatulajdonosok, az ügynökségek és a hirdetők, továbbá mi a jelentősége a független és transzparens mérésnek a piac számára.
A fiatalok körében előre törő mobil és nem-lineáris fogyasztás átrendezi a televíziós szolgáltatások környezetét. A fogyasztók egyre nagyobb igénye a kedvenc tartalmaikhoz való rugalmas és azonnali hozzáférésre ugyanakkor új lehetőségeket is kínál innovatív terjesztési partnerségekre.
Életünk ma már egyre inkább mozgásban telik, egyre több mindent tudunk otthonunktól, munkahelyünktől távol csinálni. Nincs ez másként a médiafogyasztással sem. Így az új világ győztesei azok a piaci szereplők lehetnek, amelyek a mozgásban lévő embernek képesek impulzusokat, tartalmakat nyújtani.
Az out-of-home piacon Magyarországon is vezető JCDecaux erre a piaci változásra reagálva alakítja ki stratégiáját, részben rövidebb kampányok, részben új, digitális eszközök és technológia bevezetésével. Az innovatív technológiák alkalmazása lehetővé teszi a fogyasztói és hirdetői csoportok változó igényeinek kiszolgálását, a jobbára reklámkerülő fiatalok hatékony elérését, sőt akár érzelmi interakciókat is. Ezzel párhuzamosan, a nemzetközi településképi fejlesztésre reagálva, az új törvényi változások, már az okosvárások kialakulását segítik elő Magyarországon is.
Rendkívül gyorsan változó világban élünk. Folyamatosan érkeznek a piacra az új, főleg technológiai innovációk. E hihetetlen dinamikával áll szemben viszont a fogyasztók kialakult és meglehetősen lassan változó értékrendje, amely néha gátat szab az újdonságok sikerének. Milyen értékek jellemzik a magyar fogyasztókat, és mennyire vagyunk különbözőek a világ többi részén élőktől? Milyen fogyasztói trendek alakulnak ki és erősödnek meg ezen értékek mentén, illetve hogyan segítik elő ezek egyes innovációk sikerét? A GfK Consumer Life kutatása ezekre a kérdésekre kereste a választ.
Meglepő eredményeket hozott az első hazai reprezentatív Viber-kutatás. A megbízó Neo Interactive nem csupán a teljes minta számait elemezte ki, hanem a különböző demográfiai csoportok Viber-használatának is mélyebben utánanézett. Ekkor bukkantak felszínre az igazán érdekes dolgok, amelyek szöges ellentétben álltak a marketingesek korábbi percepcióival…
A fogyasztók új generációja hirdetések helyett élményeket vár el a márkáktól. Élményeket, amelyeket a történetmesélés révén juttathatunk el számukra. Ha pedig jól csináljuk, a közös sztorink itt kezdődik el csak igazán! Márkázott tartalmak, történetmesélés és tartalmi rendszerek. Stories: titkok és tippek márkáknak a Café Communications branded content divíziójából.
Az előadásban a többszázezres követővel rendelkező Középsuli.hu stábja bemutatja, hogyan épül fel a különböző közösségi platformokra gyártott tartalmakból a brandjük, hogyan bonyolítottak le sikeres kampányokat az ügyfeleknek, és szerintük hogyan lehet elérni hatékonyan a fiatalokat.
Ma már nem arról kell beszélnünk, hogy miért fontos az influencer marketing, hanem arról, hogyan használjuk az iparágban rejlő lehetőségeket. A Post for Rent az influencer marketing területén 2015 óta működik, egyedisége az automatizált, adatvezérelt, saját fejlesztésű rendszerében rejlik. Jelenleg 15 országból több mint
20.000 véleményvezér csatlakozott hozzájuk, és közel 100 brand használta már a
platformjukat. Előadásukban exkluzív nemzetközi adatok is elhangzanak.
Az elmúlt évek technológiai fejlődésének köszönhetően a digitális médiafogyasztás dinamikus növekedését és átalakulását tapasztalhatjuk, amelynek során hirdetési oldalon is sorra jelennek meg technológián alapuló, adatvezérelt marketingmegoldások. A technológiai innovációk térnyerésével a fogyasztói elvárások is változnak: több adatot osztanak meg, de cserébe releváns tartalmat várnak. Az előadásban egy megvalósult példán keresztül mutatjuk be az adatfelhasználás többdimenziós lehetőségét. Inspiratív példánk egyszerre igyekszik bemutatni az adatok általi releváns célközönség-meghatározást és a személyre szabott üzenetkialakítást is.
A Synetiq neuormarketinggel kombinált kérdőíves módszertannal követi a hazai reklámok hatását a 18-59 éves ABC státuszú reklámcélcsoportra. A 2017-es év során megjelent 3000 tévé- és online reklámból 1000 hirdetés érzelmi hatását mérték fel másodpernyi pontossággal. Ebből a “termésből” kerül most terítékre három videó, amit valamiért biztosan megjegyeztünk.