A hétvégén jelentette be a Publicis és az Omnicom, hogy - ha a részvényesek és a versenyhatóságok úgy akarják - már az év végére összebútorozhatnak. A két cégcsoport egyesülése nyomán egy akkora ügynökségi holding jönne létre, amelynek csak messziről nézné a hátát a második helyezett WPP.
Ennek ellenére Sir Martin Sorrell, a WPP főnöke nem különösebben ijedt meg, legalábbis ez derül ki az AdAge cikkéből. Bár hasonlóan reagált Maurice Lévy bejelentéskori udvarias szavaira, s a Publicis szempontjából bátornak nevezte a lépést, azért megjegyezte: az Omnicom gyakorlatilag felvásárolja a riválist, és kérdés, hogy ezzel jól járnak-e a felek végül. Szerinte stratégiailag nem következne egy ilyen lépés, és kérdéses, hogyan lehet az eltérő céges kultúrákat összehangolni. Bizonytalanságot hordoz magában a társ-vezérigazgatói vezetés is. Sorrel szavaiból az is kiderült: nem gondolja, hogy a WPP aktívabb akvizíciós politikát folytatna a jövőben, inkább az ügyfélkonfliktusok miatt szabadulni kívánó ügyfelekre hajtanak rá.
David Jones, a Havas globális vezére sem lát óriási fenyegetést az ügyletben, mivel szerinte elmúltak már azok az idők, amikor a méret a lényeg. Úgy véli, a gyorsaság és a rugalmasság többet nyom a latban, ezt pedig éppen nem segíti a nagyobb, különböző céges struktúrákat összehangolni készülő szervezet. Példaként hozta fel, hogy a Havas-csoportban fő részvényes, Vincent Bolloré jegyezte Bolloré-csoport sokáig meg akarta venni az Aegist, majd elálltak az ügylettől, és ez egyáltalán nem bizonyult hibának. Az Aegis végül csak elkelt: idén márciusban a Dentsu szerezte meg. Hogy a Havas célponttá válik-e, arra azt felelte: csak ha Bolloré úgy akarja.
Bár az ügynökségi főnökök kifejezetten hárították a feltételezéseket, de szakértők szerint megerősödhet az akvizíciós tevékenység az ügynökségi szegmensben. A nagy kérdés, hogy a kisebb csoportok mellett az Interpublic milyen jövőt képzel el magának. Az is kérdés, hogy maguk a márkatulajdonosok valójában mennyire aggódnak az összeolvadásból eredő ügyfélkonfliktusok miatt, amelyekben a megkérdezett riválisok annyi lehetőséget látnak. Egy másik AdAge-cikk szerint lehetnek problémás esetek és erre maguk az ügynökségi csoportok is készülnek, de valószínűleg többet nyom a latban, hogy egy nagyobb szervezet jobb árakat érhet el a hirdetők számára, ahogyan azt többen is jelezték. Másfelől ügyfélkonfliktusok eddig is lehettek akár az Omnicomon, akár a Publicis-en belül, éppen ezért tartozik minden holdinghoz több ügynökségi hálózat, legyen szó akár média, akár kreatív, akár digitális területről.