Kövess minket!

Marketing

Klasszikusműtárgy-marketing: modern eszközök egy konzervatív világban

„Fontos, hogy ne úgy tálaljuk a kultúrát, hogy az emberek eltartsák maguktól mint sznob vagy túlzottan intellektuális tartalmat, hanem úgy, hogy mindenkihez szóljon. Ha szól hozzánk, gondolatokat és érzéseket ébreszt, gazdagítva ezáltal a világról alkotott képünket.” Ezzel kezdi mondandóját Korani Eleni a Médiapiac 2019-es 6. számában, akivel munkahelyén, az Ernst Galériában találkoztunk, melyet ő és férje, Ernst Wastl alapított huszonöt éve.

Korani Eleni és Ernst Wastl hosszú ideje a szakmában vannak, számtalan alkalommal népszerűsítik a magyar műkincseket világszerte, de a magyar kultúra pozicionálása és terjesztése itthon is missziójuk, ahol még van bőven teendő e téren.

„Büszke vagyok arra, amikor a magyar művészet nagyköveteként szoktak aposztrofálni. Hiszek a személyes kapcsolat erejében, sőt manapság ez az, ami igazán számít! Ha személyesen mondom el, hogy milyen fantasztikus város Budapest, és milyen nagyszerűek a magyar művészek, akkor hatással lehetek arra, hogy milyen kép alakul ki másokban erről az országról és erről a nemzetről” – lendül bele Korani Eleni, aki szerint nem volt mindig ennyire egyértelmű, hogy a magyar művészet is jó, de e téren még van hová fejlődnünk.

„Huszonöt éve előbb adtak el egy ismeretlen, jelzés nélküli francia art deco vázát, mint egy 1938-ban készült Gorka Géza habán kerámiát népi motívumokkal. Akkoriban az volt a tendencia, hogy ami nyugatról jön, az jobb. Holott itt is kiváló művészek voltak, csak a második világháború után megszakadt minden, ötven-hatvan évvel később pedig minden elenyészett, elfelejtődött. Küldetéstudat hajt minket abban, hogy egy külföldi alkotás helyett magyart adjunk el, úgy, hogy Ernst osztrák, én pedig görög származású vagyok. Ez sajnos másoknak nem egyértelmű. Pedig az identitás nagyon fontos kérdés, hiszen mitől éreznénk magunkat »valamilyennek«, ha nem attól, hogy ismerjük a kultúránkat? Hatalmas felelősségünk van abban, hogy ha Magyarországon élünk, a magyar kultúrát közvetítsük” – magyarázza a műkincsszakértő, aki azt mondja, semmi meglepőt nem talál abban, hogy szülőhazájában minden házban van görög zászló.

„Miért kellene ezt minden esetben szélsőséggel azonosítani? Miért kellene szégyellni ezt? Én a szakmámból adódóan a műtárgyak kontextusában szoktam beszélni erről a témáról, de a piac edukálása miatt is elengedhetetlennek tartom, hogy általánosságban is meg ne vitassuk a kérdést. Mi hiszünk abban a férjemmel, hogy Közép-Kelet-Európa egyre jobb hely, és mindennap tudatosítanunk kell magunkban, hogy mennyire szerencsések vagyunk, hogy Magyarországon élünk” – hangsúlyozza a műkereskedő.

Egyre kevesebb galerista található a magyar műkincspiacon, mert a legtöbb galéria átalakult aukciósházzá, valamint a többség kortárs művészettel foglalkozik szívesebben, aki pedig nem, az is inkább lehorgonyoz egy-egy stílusirányzat, például a francia art deco vagy a Bauhaus mellett, és átalakul lakberendezési üzletté.

 

Galéria – aukciósház

Az Ernst Galéria klasszikus galéria, a 1810–1970 közötti időszak alkotóival és stílusirányzataival foglalkozik, olyan művészekkel tehát, akik már nem élnek, vagy már nem alkotnak.

Egy galéria nem tart aukciókat. Egy aukciósház bizományosi értékesítés keretében szerzi be a műtárgyak jelentős részét, az aukciókon pedig a beadók elvárásait igyekszik teljesíteni, így nincs igazi ráhatása az árra. Továbbá mivel az adott műtárgy nem a saját tulajdona, nem invesztál bele, következésképp az eredeti állapotában értékesíti tovább. Ezzel ellentétben egy klasszikus galéria megvásárolja az adott műalkotást. Eredetkutatást végez, kiállításokon szerepelteti, keretezi és restauráltatja, ami hónapokig tartó, több munkafázist magában foglaló folyamat. Egy galéria foglalkoztat festmény- és műtárgy-restaurátort, asztalost, fafaragót, ötvöst, aranyozót. Amíg ezek a munkálatok tartanak, a műtárgy nem kerülhet ki ajánlatba.

Egy műkincs valódi értéke

„Kérdés, hogy mikor és mire kell a pénz, mert olyan nem létezik, hogy valamit elkótyavetyélünk. Olyan előfordult, hogy nagy szükség volt a pénzre, ezért valaki olcsóbban adott túl egy műtárgyon. Mert mi az értékesebb? Egy festmény vagy az érte kapott kenyér a háborúban, amivel a gyereked életét mented meg?” – magyarázza Korani Eleni, akit ügyfelei gyakran kérdezik a trendekről. Ő azt vallja, hogy a marketingszövegtől elvonatkoztatva – mely bizalmat kelt a célcsoportban, hogy adjon el valamit, vagy pedig azt mutatja, hogy ez stabil piac, és aki gondolkozik, ne hezitáljon, hanem vásároljon – egy műkincs pontosan annyit ér, amennyiért megveszik. Mert mindig ér valamennyit, csak az a kérdés, hogy abban a korban és abban a pillanatban épp mi történik vele.

„A művészetben nincs olyan határ, amihez eljutsz egy ötödik autóval vagy egy harmadik karórával: sosem válik unalmassá. A művészetben mindig az ismeretlennel fogsz találkozni, ami felé ha elindulsz, tanulhatsz valami olyat, amivel gazdagabbá válsz, de minimum nem lesz unalmas” – mondja a galerista, majd Czigány Dezső egyik képére mutat, aki csodálatosan festett, majd élete végén kiirtotta a családját.

Az elérhetetlenség mint marketingeszköz

„A Hermés ház egyik új kollekciójában van egy pénztárca, amit kizárólag várólistára kerülve lehet megvenni. Pedig kint van a polcon, kezedbe foghatod, de nem vásárolhatod meg! Azért nem lehet megvenni, mert egész Olaszországban – egy pénztárca varrásáról beszélünk! – már csak egy ember képes ilyen minőségű munkára, ezért nagyon lassan halad. Hát mi ez, ha nem az a fajta marketing, ami a műalkotások egyediségével, megismételhetetlenségével ad el egy tömegterméket?” – teszi fel a kérdést a műgyűjtő, aki a vágyakozás erejét sokunkhoz hasonlóan a gyermekkorából hozza.

„Mi sorban álltunk a közért előtt, hogy banánt vehessünk, mert olyan korban nőttünk fel, amikor egy évben alig néhányszor volt kapható. Kis dolgok voltak ezek, de megtanítottak minket arra, hogy vágyakozzunk valami iránt. Megismertem ezt az élményt gyerekként, ezért a mai napig képes vagyok felidézni” – mondja, majd hozzáteszi: egy nagy gyűjtő, aki már több tíz millió forintos képeket akar birtokolni, valószínűleg sikeres üzletember, és ahhoz van szokva, hogy amit akar, azt meg is kapja.

„A művészetben viszont ez nem így van. Ha egy aukción elvesztesz egy fontos licitet, egy biztos: az a kép nem jön vissza akár évtizedek múlva sem a piacra. A művészetben nem vehető meg minden, és nem minden áron. Véges, mert amit valaki nem akar eladni, az nem lesz a tied – ennyi. Ez az elérhetetlenség az egyik legerősebb marketingeszköz a klasszikus műtárgyak esetében” – magyarázza Korani Eleni.

A popsztárok galériája

„Ami a fauve időszakban kiváló volt, mint például egy Matisse, az ma is csúcskép. Ezek az alkotások kiállják az idő próbáját, nem hat rájuk sem trend, sem korszak, ugyanolyan jók, mint amikor születtek. Minden tárgy, ami az adott korban a legjobb volt, mindig is az lesz” – válaszolja, amikor arról kérdezzük, mit gondol a popkultúra kiemelkedően népszerű termékeiről, a klasszikus festményekről az utca emberének ruháin.

„A popkultúra művészetet használó produktumai, a pólóra nyomott Van Gogh és Frida Kahlo viszont a 20. század második felének termékei, ikonikus figurákkal. Nemrégiben jártam a világhírű Art Basel kortárs művészeti vásáron, ahol az egyik ismerősöm a popsztárok galériájának nevezte azt a kiállítót, akinél a manapság divatos és sztárolt Jeff Koons – a lufikirály, Cicciolina első férje – és Andy Warhol is szerepelt a kínálatban. Nagyon találónak érzem ezt a kifejezést” – mondja Korani Eleni, aki szerint az aukciósházak is ugyanezt a jelenséget használják ki.

„Amikor az úgynevezett fő képek – a ház legdrágább festményei – vannak aukción, az aukciós katalógus címlapjára fő képet tesznek, ugyanezt az ikonikus figurák iránti rajongást használva föl. Ennek ellenkezője, amikor nincs az aukciósházban igazán fontos festmény, ezért egy gyengébb alkotás kerül az album címlapjára. Ilyenkor a kérdés az, a piacon ki az, aki elhiszi, hogy az a kép azért van a címlapon, mert az a legjobb. És valahogy mindig bebizonyosodik, hogy van ilyen vevő” – magyarázza a műtárgy-kereskedelem világában ismert fogások egyikét a galerista.

Nem flashy, csak glamorous

A műkincs-kereskedelem egyik legfontosabb jellemzője a diszkréció. De hogyan lehet valami olyat marketingelni, amit diszkréten kell kezelni, és csöppet sem „flashy”?

„A klasszikus műtárgyak egy erősen konzervatív világ részei. Konzervatív világban születtek, konzervatív a közeg, amely forgalmazza őket, aki veszi őket szintén konzervatív, nem szereti tehát a feltűnő, villongásra alkalmas dolgokat – de minden, ami marketing, az ilyen. Tudomásul kell azonban venni, hogy a 21. században nem a tárgyat kell marketingelni, hanem üzenetet kell átadni. Mivel a szakmánkban minden bizalmi alapon működik, erre azt a módot találtam működőképesnek, hogy megjelenek a médiában, és self-brandinggel népszerűsítem az üzletemet. A self-brandinggel megszületik Korani Eleni műkereskedő és műszakértő, aki például egy tévés szpotban fényhatásokról beszél, vagy odamegy egy kortárs ékszerdizájnerhez, és megalkotja a művésszel együtt a következő kollekciót” – árulja el a galéria társtulajdonosa, akinek profin komponált és beállított fotói láthatók a közösségi platformokon, pedig három évvel ezelőtt még nyomógombos telefont használt.

Na és a GDPR?

„GDPR-szempontból lehet, hogy problémás, de én éveken keresztül minden karácsonyra nyomtattam nagyjából négyszáz egyedi képeslapot, amit kézzel írtam meg, és emiatt fejből tudom az összes kliensem nevét és címét szerte a világon – mondja Korani Eleni. – Mindenkinek személyes üzenetet írtam, és ez fontos gesztus. Ma egy tizenhárom évvel ezelőtti ügyfél tért vissza hozzánk, akivel ily módon évről évre tartottam a kapcsolatot. Hosszú távon gondolkodunk, mi várjuk, hogy akár egy generációváltással visszatérjenek hozzánk a korábban értékesített legjobb műtárgyaink.

 

„Az Instagramon aktív csoportnak azt kell megmutatni, hogyan él a 21. századi ember. Azt, hogy egyáltalán nem elrugaszkodott ötlet összeegyeztetni az utazásokat és a dizájnertáskákat azzal, hogy közben elmegyünk megnézni egy kiállítást. Az utóbbi időben két olyan kiemelt ügyfelünk is lett, aki az Instagramon keresztül talált a galériánkra” – mondja a műkereskedő, és bár a kettő nem tűnhet soknak, többmilliós műtárgyak esetében mégis jelentős.

Filmdíszlet Szabó Istvánnak

Az Ernst Galéria weblapján – mely a tulajdonos szerint épp olyan patinás, mint az üzlet maga, hiszen huszonöt éves – a fő művek, műtárgyak és gyűjteményépítés mellett filmdíszlettervezés, valamint tanácsadás is szerepel mint szolgáltatás.

„Dolgoztunk Szabó Istvánnak A napfény íze című filmjében, kedves emlékem, amikor ragaszkodott Bosznay István egyik, 19. század végén festett monumentális művéhez, még akkor is, ha a jelenetben csak egy folt látszik belőle a hátsó sarokban. Mert annak a képnek olyannak kellett lennie, ami csak abból a korból származhat. Igazinak kellett lennie. Nem másolatnak, nem hasonlónak, nem kelléknek. Igazinak. Nemcsak azért nagy ember valaki, mert jó rendező, hanem azért is, mert hű önmagához, és hű mindenhez, ami körbeveszi” – mosolyog Korani Eleni körbemutatva a galérián, amely számos filmjelenet helyszíne volt már, egyszer pedig ő maga is csepűrágóvá vált.

 

Galerista-cameoszerep

Enyedi Ildikó Füst Milán-filmje, A feleségem története egyes jeleneteit az Ernst Galéria előtt forgatták, s a rendező a forgatás során bement a galériába egy kéréssel. „Azt hittem, a látványon szeretne változtatni, ezzel szemben megkért arra, hogy játsszam el a filmben a galeristát, aki épp bezárja az üzletet. Vállaltam, a feliratot sem takarták el, tehát hatalmas produkcióban, egy Arany Medve díjas rendező filmjében ott a galéria és a cégére” – nevet Korani Eleni, pedig olyan is előfordult már, hogy azt sem tudták, hogy szerepelnek egy filmben. Ez történt a Tumi brand egyik reklámfilmje esetében is, amely nemcsak a galéria, de egész Magyarország image-filmje is lehetne. A szpot főszereplője Alexander Skarsgård, aki egy Tolna megyében gyártott Tumi luxusbőrönddel utazik át a fővároson és a világon, hogy aztán a galériához érkezzen meg.

Híresek, gazdagok, és jó az ízlésük

Miranda Richardson vásárolt egyszer az Ernst Galériában Gorka Lívia-kerámiákat, majd a következő budapesti forgatásáról már egy Jándi Dávid-festménnyel, a Cirkusszal távozott. Így találta meg őket Sacha Baron Cohen asszisztense is, aki a forgatás végi rendezői ajándékot vette meg az Ernstben. Vincent D’Onofrio az Emerald City forgatása alatt járt be a galériába, és szintén műtárgyakkal, képekkel távozott, de előtte a színész-producer még terveztetett velük egy filmplakátot.

Marketing

Íme az idei Marketing Summit témái

Szakmai és üzleti témák széles tárháza és több ezer szakember várja az érdeklődőket szeptember 19-én a budapesti Művészetek Palotájában.

Közzétéve:

A márkamenedzsment, a marketingtaktika, a digitalizáció, valamint a mesterséges intelligencia alkalmazásának fő kérdései kerülnek napirendre az idei Marketing Summiton, amelyet szeptember 19-én tartanak meg Budapesten, a Művészetek Palotájában. A programot ezúttal nagyrészt az európai nemzeti marketingszövetségeket tömörítő European Marketing Confederation által összeállított European Marketing Agenda pilléreire építették fel – tájékoztatott az esemény szervezője, a Magyar Marketing Szövetség, hozzátéve, hogy az európai szintű felmérésen túl egy több mint harminc meghatározó hazai marketinges és kommunikációs szakemberből álló programalkotó grémium véleménye is hozzájárult ehhez.

A Marketing Summit idén összesen négy teremben dolgozza fel az aktuális szakmai, üzleti és technológiai kihívásokat és fogalmaz meg azokra válaszokat. 

  1. Marketing Agenda teremben a szakma trendszerű kihívásaival, a digitalizáció és az AI marketingre gyakorolt hatásaival, az adatok szakmánk mindennapjaiban betöltött szerepével, az üzlet fenntarthatósági kihívásokra adott érdemi válaszaival, a média új adottságaival és lehetőségeivel, valamint a marketing és a marketingesek jövőjével foglalkozunk. A színpad előadásainak és kerekasztal-beszélgetéseinek fókuszában a 2025-ös esztendő marketing, üzleti, illetve szakmai kihívásai állnak.  
  2. Az esemény külön termet szentel az üzlet és a fenntartható üzletfejlesztés legjobb gyakorlatainak is. A Business Agenda teremben a körforgásos gazdasággal és a kiberbiztonsággal mint új üzleti lehetőségekkel foglalkozunk, és terítékre kerülnek a marketing és kommunikáció üzlettámogató funkciói, sikeres hazai márkák, vállalkozások inspiráló üzletfejlesztési megközelítései, sőt az üzlet innovatív finanszírozási kérdései is.  
  3. Professional Agenda terem workshop-jellegű, gyakorlatias előadások segítségével a marketingtevékenység mindennapos támogatását szolgálja majd. E teremben szó lesz az agilis projektmenedzsmentről, az ügyfélút és ügyfélélmény tervezésének konkrét lépéseiről, terítékre kerül az integrált kampánytervezés és az abban használható digitális és AI megoldások, valamint foglalkozunk egyedi közterületi megjelenést biztosító kampánytervezéssel, és mesterséges intelligenciával támogatott tartalommarketing, illetve SEO megoldásokkal is. 
  4. A Summit negyedik termében, amely a Brands Agenda nevet viseli, ismert hazai márkákat képviselő brand-, trade-, és tartalommenedzserek gyakorlatfókuszú esettanulmányokat, sikeres márka-együttműködéseket, valamint hatékony promóciós és PR gyakorlatokat mutatnak be. 

Az idei Marketing Summiton számos külföldi előadó és több mint száz hazai szakember áll majd színpadra. A folyamatosan bővülő előadói lista a marketingsummit.hu oldalon kísérhető figyelemmel.

Régi és új elismerések

Ugyanakkor nem csak a szakmai programok, hanem az esemény estéje is különleges meglepetéseket tartogat majd. Immár hagyományosan a Summit Díjátadó Est keretében ismerik el és mutatják be a legsikeresebb marketingvezetőket, a legkiválóbb PR szakembereket, a legtehetségesebb brandmenedzsereket, a Tonk Emil életműdíjjal pedig egy kiteljesedett, eredményes szakmai életutat koronáznak meg a szervezők. Az MMSZ által idén megalapított Hungarian Marketer of the Year díj elismeréseit is a Díjátadó Est keretén belül adják majd át, azzal, hogy a díj első helyezettje lesz Magyarország jelöltje a következő évi European Marketer of the Year kiírásban, amelyet az EMC hirdet meg. 

A Marketing Summit Hungary főszervezője a Magyar Marketing Szövetség, társszervezői a Positive Adamsky reklámügynökségi csoport, valamint a Marketing & Media szaklap.

A Marketing Summit programjáról bővebben IDE KATTINTVA olvashat.

Tovább olvasom

Marketing

Újra magyar kézbe kerül a Boci

Megvásárolja a Boci, a Melba és a Párizsi kocka védjegyeit a Cerbona a Nestlétől, amely a Szerencsi Édesipari Vállalattal együtt vette meg a márkákat a privatizáció során, 1991-ben.

Közzétéve:

A két vállalat keddi közleménye szerint az ellátás folytonosságának biztosítására egy átmeneti időszakban a Nestlé gyártja majd tovább a termékeket, ezzel is garantálva, hogy a fogyasztók folyamatosan megvásárolhassák a csokoládékat. A tranzakció 2024. május 22-én zárul.

Mészáros Tamás, a Cerbona vezérigazgatója jelezte:

a 100 százalékban magyar tulajdonú vállalat biztosítja a csaknem 100 éves múltra visszatekintő márkák további növekedését.

Noszek Péter, a Nestlé Hungária Kft. ügyvezetője kifejtette: a Boci értékesítése lehetővé teszi a Nestlé Hungária édesség üzletága számára, hogy olyan erősségeire összpontosítson, mint a KitKat és a Balaton.

A Nestlé több mint 30 éve van jelen Magyarországon, jelenleg a legnagyobb svájci befektető és munkáltató. Három gyárában, Szerencsen, Diósgyőrön és Bükön, illetve budapesti központjában több mint 2800 embert foglalkoztat. A cég a 2024. februárban bejelentett büki beruházásával együtt már 382 milliárd forintot meghaladó értékben fektetett be Magyarországon. A Nestlé Hungária beszállítóinak többsége magyar vállalkozás, amelyek évente összesen 54 milliárd forint értékben adnak el termékeket és szolgáltatásokat a Nestlé globális hálózatának.

A Cerbona több mint négy évtizedes tapasztalattal rendelkezik a magyar élelmiszeriparban. A kezdetben malomipari vállalat müzliszeletek és müzlik gyártására specializálódott, illetve egyéb gabona alapú élelmiszereket gyárt, gyárában több mint 150 munkavállaló dolgozik.

Tovább olvasom

Marketing

Megújul a Magyar Marketing Szövetség képzési rendszere

Május elején indulnak az SMP Marketing Masters kurzusai.

Közzétéve:

A Magyar Marketing Szövetség logója, forrás: MMSZ

Megújítja képzési rendszerét a Magyar Marketing Szövetség (MMSZ) – közölte szerdán a szakmai szervezet. Azt ígérve, hogy szakmai partnerével, az SMP Magyarországgal közösen elhozza a hazai szakemberek és marketingtevékenységet végzők számára a legszínvonalasabb stratégiai, kreatív, digitális, illetve technológiai tudásbővítő kurzusokat, amelyek sikeres elvégzése egyedülálló módon szakmai minősítést is jelent a 2024 őszén induló SMP licencprogram keretén belül. Az MMSZ megújuló edukációs kínálatának első elemei a május elején induló SMP Marketing Masters kurzusok, amelyeket a hazai marketinges és kommunikációs szakma elismert vállalati szakemberi tartanak.

„Az MMSZ első számú küldetése, hogy a szakmaiság erősítésével a marketing reputációját is egyre magasabb szintre helyezze, ennek érdekében kiemelten fontos a szakma identitásának erősítése is, hiszen erre alapozva lehet a marketinget a legmagasabb szinten képviselni, illetve művelni. Mindehhez korszerű marketinges és kommunikációs ismeretekre, valamint holisztikus üzleti és menedzsment tudásra egyaránt szükség van” – vallja Hinora Ferenc, az MMSZ elnöke, hozzátéve, hogy ebben a gyorsan változó világban a tudás folyamatos frissítésére, fejlesztésére van szükség, ezért az SMP Magyarország és az MMSZ, mint a European Marketing Confederation (EMC) tagszervezetei, elkötelezettek az európai Continuous Development Programban (CDP) való aktív részvétel iránt.  E célkitűzés támogatása érdekében az MMSZ 2024-ben megújítja és bővíti képzési rendszerét: a cél az, hogy a kínált személyes és online kurzusain keresztül a szervezet hatékonyan támogassa a junior és senior szakemberek szakmai fejlődését, hogy készségeiket és tudásukat magas szinten fejleszthessék, valamint lépést tarthassanak a folyamatosan változó trendekkel. A CDP képzési program három elemből áll:

  • SMP Masters – minden évben elérhető, magyar nyelvű, személyes jelenlétű kurzusok,
  • SMP Mastersnet – 2024 őszétől induló, az ősztől nyárig tartó szemeszterben folyamatosan elérhető magyar nyelvű online kurzusok,
  • SMP Mastermind – folyamatosan elérhető, perszonalizált magyar vagy angol nyelvű, gyakorlatorientált, európai szinten minősített szakemberek közreműködésével tartott worskshopok.

A program első elemei a május elején induló SMP Marketing Masters kurzusok. A magyar nyelvű, személyes képzések célja, hogy a marketing területén megkerülhetetlen, naprakész, stratégiai, kreatív, digitális, technológiai folyamatokat, lehetőségeket, trendeket, valamint megoldásokat egy átfogó képzéssorozat keretében ismerjék meg és sajátítsák el a résztvevők. Az SMP Marketing Masters komplex programsorozat összesen öt, egyenként kétnapos tematikus kurzusból áll, amelyeken külön-külön, de akár egyben is részt lehet venni. A képzési program a márkaépítés és menedzsment, a kreatív és technológiai marketing, a digitális stratégiák és marketingtaktikák, a social media és content marketing, valamint a kampánymenedzsment és értékesítés területét öleli fel, és azon többek között olyan elismert hazai és nemzetközi piacon is tapasztalattal bíró vállalati szakemberek oktatnak majd, mind például Balogh Tímea (Telekom), Kovács András Péter (Yettel), Mérő Ádám (The Coca-Cola Company), Metykó Tibor (Euronics)Mondovics Péter (Mastercard), Spiegel György (Borsodi) vagy például Tóth András (Microsoft). A teljes programban való részvétel esetén Senior Marketing Professional diploma szerezhető, sőt ezenfelül, a képzéshez kapcsolódva, az oktatókkal való személyes networkinglehetőség és akár mentoringprogram is elérhetővé válik. 

A Magyar Marketing Szövetség és az SMP Magyarország által kínált, megújult képzési rendszer folyamatosan biztosítja a tanulás lehetőségét, segíti a sikeres karrierépítést és formálja a jövő szakembereinek alapvető stratégiai, kreatív, digitális, illetve technológiai készségeit. A képzések sikeres elvégzése egyedülálló módon szakmai minősítést is jelent a 2024 őszén induló SMP licencprogram keretén belül, amelyhez pályázat útján lehet majd csatlakozni 2024 októberétől. „Hisszük, hogy a felkészült szakemberek eredményes munkája értékteremtő módon járul hozzá a vállalatok, vállalkozások üzleti eredményességéhez, és ezáltal a marketingszakma még elismertebbé, megbecsültebbé válik!” – hangsúlyozza Hinora Ferenc, a megújult képzési programot nyújtó MMSZ elnöke.

Tovább olvasom