Pszichológus, társadalomkutató, részecskefizikus, színésznő, zenei mediátor, emberkereskedelmi aktivista – a hazai TEDxWomen előadói annak ellenére, hogy az élet legkülönbözőbb területein működnek, ugyanazt az üzenetet közvetítik: „Tegyük oda magunkat!” Hogy hogyan? November 30-án, a TEDxLibertyBridgeWomen konferencián 22 példaértékű történet adhat erre választ - írják.
A cél, hogy a gondolatébresztő előadások változást generáljanak: először a hallgatókban, majd kilépve kint, a nagyvilágban. A résztvevők korlátozott száma sem véletlen, a szervezők számítanak a közönség személyes, tevékeny részvételére és fontos, hogy a befogadás intim közege megteremtődjön.
A TEDxLibertyBridgeWomen kurátorai – a TED missziójának megfelelően – idén is megkeresték és színpadra hívták azokat az előadókat, akik valamely területen nagyot alkottak, hatással vannak, akikre érdemes figyelni. Saját szakterületük legjobbjai olyan gondolatokkal, melyek messze túlmutatnak a mindennapokon, és melyeket érdemes megosztani a (nagy)világgal. November 30-án, a Hatszín Teátrumban az egész napos konferencián 22 előadó egyedi, izgalmas, olykor provokatív előadását hallhatja a közel 200 fős közönség.
A rendezvényen előad többek között Spitzer Gyöngyi Soma Mamagésa, aki életfeladatának tekinti nőtársai segítését és az Új Nő eszméjének továbbadását. Európa legjobb színésznője, Borbély Alexandra a szlovák-magyar kettős identitás gondolatával fog a kultikus kör alakú vörös szőnyegre lépni, a TEDxLibertyBridgeWomen színpadán. Előadásában abba avatja be a nézőket, hogy ez a kettősség vajon előny-e vagy hátrány, és az erről való döntésünk hogyan befolyásolja életünket, tetteinket. Tisza Kata író, társadalomkutató azt mutatja be, hogy a saját élmények, az életútkutatás tudománya és a művészet hogyan egyesül az irodalomterápiában, és miként fejti ki segítő hatását egy-egy művészeti alkotás üzenete. Előadásában ötvözni fogja a tudományos eredményeket a sajátos hangvételű költészettel. A női előadók mellett a férfiak gondolatai is megjelennek majd a színpadon. Doffek Gábor, a Frontember megmondja blog szerzője férfiszemmel figyeli a nők együttműködését és kommunikációját, míg Bikás Zoltán, a Punkzdad bloggere az apaság pillanatképeiből ad ízelítőt. A konferencián az előadások mellett közvetítés lesz a TEDWomen globális eseményéről, Palm Springs-ből angol nyelven, szinkrontolmácsolással.
![]() |
- erősítették meg a rendezvény küldetését az ötletgazda alapítók, Bite Barbara és Szabados Andrea. A kezdeményezés mellé álltak és a rendezvény partnereiként jelennek meg olyan hazai és multinacionális vállalatok, melyek társadalmi felelősséget vállalnak a sokszínűség és a nők esélyegyenlősége iránt.
A 2018-as TEDxLibertyBridgeWomen előadói:
Benkő Fruzsina - szociális munkás, emberi jogi aktivista, programvezető
Bikás Zoltán – informatikai vezető, a Punkzdad instagrammere
Borbély Alexandra - Jászai Mari-díjas színművész
Bratka Borbála - szaxofonművész
Brezina Kinga - fekete öves Nia tanár
Csömör Hermina - a Fényszínház alapítója
De Coll Ágnes - emberkereskedelmi szakértő
Doffek Gábor - kommunikációs és gasztronómiai tanácsadó, rendezvényszervező, blogger
Dr. Balázsi Katalin - tudományos kutató
Dr. Fekete Andrea - kutatóorvos, cégvezető
Fürjes Júlia - tanuló
Guba Boglárka - óvodapedagógus, konduktor
Horogh Petra - építészmérnök, közösségi lakhatási szakértő
Kocsis Zoltán és Glotz Mária - táncművészek
Koszti Zsuzso - filmrendező
Laposa Julcsi - Aranypáva Nagydíjas, Junior Príma Díjas népzenész, zenei mediátor
Matisz Viki - táncos, sejtedző
Mester Dóra Djamila - szexuális nevelő, kertész
Spitzer Gyöngyi „Soma Mamagésa” - spirituális tanító, író, előadóművész
Sződy Judit - pszichológus, laktációs tanácsadó
Tisza Kata - író, társadalomkutató