Kövess minket!

Médiapiac

A Canon három terméke is elnyerte az idei EISA-díjat

Az idén a Canon három terméke is elnyerte a fotóipar egyik legrangosabb elismerésének számító EISA-díjat, de a Panasonic, a Huawei, illetve a Honor is elismerésekkel gazdagodott.

„A legjobb professzionális felhasználásra szánt DSLR fényképezőgép 2017-2018” díját a Canon EOS 5D Mark IV, „A legjobb fogyasztói DSLR fényképezőgép 2017-2018” díját a Canon EOS 77D modell nyerte el, míg a Canon EF 16-35mm f/2.8L III USM objektívet a szakmai zsűri „A legjobb professzionális felhasználásra szánt DSLR objektív 2017-2018” kategóriában találta a legjobbnak.

Az EISA-díjat húsz európai ország, valamint az Egyesült Államok és Ausztrália több mint ötven befolyásos elektronikai magazinjának szerkesztőiből álló zsűri ítélte oda a termékeknek. A kiválasztás legfontosabb szempontja az volt, hogy az újonnan megjelent termékek a legfejlettebb technológiákat és vonzó szolgáltatásokat ötvözzenek kiemelkedő teljesítménnyel.

„Az EISA-díj és más hasonló elismerések kulcsfontosságú visszajelzést jelentenek számunkra. A Canon iránti bizalom alapjai azon törekvéseink, hogy megújult technológiával és megbízható támogatással adjunk kiemelkedő minőségű termékeket, melyekkel a fotósok fontos vagy érdekes pillanatot minden kreativitásukkal, kompromisszumok nélkül rögzíthetnek és így képeiken keresztül megoszthatják a világgal egyedi látásmódjukat, történeteiket” – kommentálta az idei díjakat Lee Bonniface, a Canon Europe fogyasztói képalkotó eszközök divíziójának marketingigazgatója.

A 2017-2018-as EISA-díjat a Canon alábbi három terméke nyerte el, amelyek neve mellett a zsűri indoklása is olvasható a díj odaítélésével kapcsolatban:

A legjobb professzionális felhasználásra szánt DSLR fényképezőgép 2017-2018: Canon EOS 5D Mark IV

A Canon EOS 5D Mark IV-est világszerte rengeteg profi fotós használja. Elődjéhez képest a Canon képes volt jelentősen növelni a képminőséget a felbontás növelése és a dinamikatartomány bővítése révén, de emellett a fényképezőgép autofókusza is érzékenyebbé vált. A fényképezőgép videós képességei is fejlettebbek lettek, már 4K-s felbontásban is lehetséges felvenni, és live view módban is gyors autofókuszt kínál. A Canon EOS 5D Mark IV-esben megtalálható az innovatív, új Dual Pixel Raw technológia, amely lehetővé teszi az élesség állítását és a háttér elmosását a kép elkészítése után is. Összességében az EOS 5D Mark IV kategóriájának egyik vezető fényképezőgépe marad a következő években is.

Canon EOS 5D Mark IV

 

A legjobb fogyasztói DSLR fényképezőgép 2017-2018: Canon EOS 77D

A Canon EOS 77D számos funkciót megörökölt a félprofi felhasználóknak szánt EOS 80D modelltől. A 24,2 millió pixel felbontású CMOS képérzékelő szenzora elődjénél jobb dinamikatartományt biztosít. Komoly előny, hogy a Dual Pixel CMOS AF technológia mind live view mód, mind pedig videorögzítés esetén gyors és egyenletes automatikus fókuszálást tesz lehetővé, ráadásul STM vagy Nano USM objektívekkel kombinálva nagyon csendesen is működik.

Az autofókusz is sokat fejlődött, 45 darab kereszttípusú AF-pontot használ. Az új DIGIC 7 képfeldolgozó processzor kellő teljesítményt kínál a gyors (6 kép/másodperces) sorozatfelvételhez, illetve a magas képfrissítési rátájú (1080p 60p) full-HD-s videofelvételek készítéséhez. A fényképezőgép tetején lévő kijelző és vezérlőtárcsa használatával a fontos beállításokat is gyorsan el lehet végezni. További modern funkciói a fényképezőgépnek a kihajtható érintőképernyő, valamint a beépített wifi és Bluetooth kommunikáció.

Canon EOS 77D

 

A legjobb professzionális felhasználásra szánt DSLR objektív 2017-2018: Canon EF 16-35mm f/2.8L III USM

A Canon EF 16-35mm f/2.8L III USM objektív piacra kerülését sok profi fotós várta már. Várakozásaikat felülmúlja elődjénél sokkal masszívabb felépítése, és a kép teljes felületén elképesztő élességet biztosít még akkor is, ha f/2,8-as rekeszérték mellett fotóznak vele. 16 milliméteres fókusztávolságnál is maga mögé utasít rengeteg ultraszéles látószögű objektívet. Az objektív torzítása alacsony, a tükröződésgátló bevonata pedig rendkívül hatékonyan csökkenti a szellemképződést és a tükröződést. A Canon EF 16-35mm f/2.8L III USM objektív a profi felhasználók mindennapi használatára való, és olyan jó képminőséget biztosít, ami még a legigényesebb felhasználók elvárásainak is megfelel.

Canon EF 16-35mm f/2.8L III USM

 

Panasonic Blu-Ray-lejátszók DMP-UB300/UB400 sorozata is nyert díjat
A cég Blu-Ray-lejátszójának ítélt „Best Buy Ultra HD Blu-Ray Player 2017-2018” díjjal kapcsolatban a zsűri kiemelte a termék „magával ragadó vizuális képességeit”.

A Panasonic Ultra HD Blu-rayhez kifejlesztett 4K HCX (Hollywood Cinema Experience) processzorával kapcsolatban a zsűri megjegyezte, hogy a kimagasló képfeldolgozási képességének köszönhetően a felhasználók „4K TV készülékük teljesítményéhez illő lejátszót kapnak”.

Panasonic DMP-UB300

 

A DMP-UB400 és UB300 sorozat audioteljesítményben is nagy felbontású minőséget nyújt. A zsűri megemlítette, hogy a Panasonic DMP-UB300/UB400 sorozatai „hálózati médialejátszóként is használhatóak, amelyek támogatják a nagy felbontású zenelejátszást (beleértve a DSD és a 192kHz/24-bit FLAC technológiát is), valamint alkalmazásportáljukon keresztül a video-on-demand szolgáltatásokat is”.

A kiváló funkciókat látva az EISA zsűrije meggyőződött arról, hogy a Panasonic DMP-UB400 és UB300 sorozata „kitűnő választás azok számára, akik megfizethető megoldást keresnek az Ultra HD tartalmakhoz”.

 

Két Huawei és egy Honor terméket is díjaztak idén
A Huawei csúcstelefonja, a P10 nyerte el idén az EISA legjobb okostelefon kamera („Smartphone Camera 2017–2018”) díját, míg a Huawei WATCH 2 a legjobb viselhető okoseszköz lett („EISA Wearable Device 2017-2018”) a szövetség szerint. A legjobb fogyasztói okostelefonnak („EISA Consumer Smartphone 2017 – 2018”) a szövetség a Huawei almárkájának egyik felső kategóriás készülékét, a Honor 8 Pro-t választotta.

Huawei WATCH 2

 

A Huawei P sorozata immár ötödik éve tartol az EISA díjkiosztóján, azonban a P10 a vállalat első okostelefonja, amelyet a szövetség a kiváló kamerás képességei miatt ismer el. A díj átadásakor az EISA zsűrije kiemelte: „A Huawei legújabb csúcsmodellje szinte minden téren előrelépést jelent, a dizájntól kezdve a nyolcmagos Kirin 960 chipseten keresztül egészen a Leicával együttműködésben készített kamerákig. A P10 hátlapján lévő dual rendszer egy 20 millió pixeles monokróm és egy 12 millió pixeles színes szenzort egyesít, és a vadonatúj Portré mód kínál rajta lehetőséget a lenyűgöző portréfotók készítésére.”

Huawei P10

 

A legjobb fogyasztói okostelefon díját elnyerő Honor 8 Pro nyolcmagos processzort (négy 2,4 GHz-es A73 mag és négy 1,8 GHz-es A53 mag) futtat, emellett pedig 6 GB RAM memóriával látta el a gyártó. Az EISA nyilatkozata szerint ez a készülék „az innovatív tervezés és a kiváló teljesítmény mintaképe”.

Honor 8 Pro

 

„Nagy örömmel fogadjuk az ‘EISA Consumer Smartphone 2017 – 2018’ címet. Ez a tekintélyes díj komoly elismerést jelent az iparágban – nem csak a Honor 8 Pro, hanem a Honor márka számára is.” – mondta el George Zhao, a Honor elnöke. „Az okostelefon-piacon zajló komoly verseny ellenére a Honor 8 Pro képes volt kiemelkedni a tömegből és rendkívül pozitív fogadtatást élvez. Ez pedig tovább ösztönöz minket arra, hogy további trendteremtő eszközöket fejlesszünk, amelyek kiváló formatervükkel és teljesítményükkel az egész világon megfelelnek a fiatal generáció elvárásainak.”

 

 

 

Médiapiac

Új közmédiatörvény tervezetét hagyta jóvá a szlovák kormány

A szlovák közmédia vezetésének megválasztási folyamatát érintő módosításokat, valamint névváltoztatást is tartalmazó új közmédiatörvény tervezetét hagyta jóvá a pozsonyi kormány szerdán.

Közzétéve:

MTI/Koszticsák Szilárd

A Szlovák Rádió és Televízió (RTVS) jelenlegi formáját és nevét 2011-ben Iveta Radicová – később idő előtt távozó – liberális kormányának idején hozták létre a Szlovák Rádió (SR) és a Szlovák Televízió (STV) összevonásával. Az RTVS élére később a legnagyobb szlovák kereskedelmi televízió egyik korábbi vezetőjét nevezték ki, és számos vitatott változtatásra is sor került, amelyekkel kapcsolatban az intézményt nem egy bírálat érte, egyebek mellett hírszolgáltatásának kiegyensúlyozottságát megkérdőjelezve.

A Robert Fico kormánya által most elfogadott – a pozsonyi törvényhozás liberális ellenzéke által élesen bírált – törvényjavaslat a TASR közszolgálati hírügynökség közlése szerint egyebek mellett módosítja az intézmény nevét, amelyet a jövőben Szlovák Televízió és Rádiónak (STVR) hívnak majd, de megtartja annak összevont formáját.

A javasolt új törvény által bevezetett érdemi változtatások egyike az intézményvezető megválasztásának folyamatát, konkrétan a vezérigazgatót megválasztó kilenctagú közmédiatanács összetételét érinti. A közmédiatanács tagjait eddig a parlament választotta egy speciális forgószabály alapján. A jövőben a tagok közül négyet a kulturális miniszter jelöl majd. Az új közmédiatörvény hatálybalépésével a szlovák közmédia jelenlegi vezetésének megbízatása megszűnik majd.

Az új jogszabály változást hoz majd a szlovák köztelevízióban sugározható reklámok mennyiségével kapcsolatban is, a teljes adásidő eddig megengedett 0,5 százalékáról 5 százalékra emelve a reklámidő maximális hányadát.

A szlovák miniszterelnök úgy nyilatkozott, hogy reményei szerint a jogszabályt még nyáron elfogadja a parlament.

Borítókép: Robert Fico szlovák kormányfő

Tovább olvasom

Médiapiac

Reklámriport miatt bírságolt a médiatanács

Túlmutatott a támogatás megengedett keretein a Trendmánia című műsorszám december 16-án sugárzott adása, ezzel a TV2 megsértette a törvényi rendelkezést, a médiatanács emiatt megbírságolta a médiaszolgáltatót – közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kommunikációs igazgatósága csütörtökön az MTI-vel.

Közzétéve:

Pixabay

Megsértette a műsorszámok támogatására vonatkozó törvényi rendelkezést a TV2 a Trendmánia (9. évad 40. rész) című műsorszám december 16-án sugárzott adásával – mondta ki a médiatanács április 23-án meghozott határozata.

A műsorrészt egy szépségipari cég üzletében vették fel, amelynek polcain márkanévvel ellátott szépségápolási termékek voltak láthatóak, amelyek egy részét a riporter ki is próbálta, illetve jótékony hatásukról beszélgetett az üzletvezetővel – írták.

Mindezek miatt a testület a műsorszámot reklámriportnak tekintette, és 500 ezer forint bírsággal sújtotta a TV2-t, a jogsértés ismételtségére tekintettel pedig 25 000 forint megfizetésére kötelezte a csatorna vezető tisztségviselőjét.

A közlemény szerint nézői bejelentés alapján, a kiskorúak védelme szempontjából vizsgálta a médiatanács az M4 Sporton február 28-án 18 óra 46 perctől sugárzott MOL Magyar Kupa DVSC-Ferencvárosi TC-nyolcaddöntőt a műsorszámban hallható trágár nézői bekiabálások miatt.

A testület figyelembe vette, hogy az élőben közvetített sportműsorszám szerkesztésére a médiaszolgáltatónak éppúgy nem volt lehetősége, mint a sugárzás időpontjának megválasztására, ezért nem indult hatósági eljárás a médiaszolgáltatóval szemben.

Ugyanezen az ülésén két rádiós frekvenciára kiírt pályázati eljárást is eredményesnek nyilvánított a médiatanács: a Fonyód 101,3 MHz és a Siófok 92,6 MHz helyi vételkörzetű rádiós médiaszolgáltatási lehetőségek kereskedelmi jellegű használatára kiírt pályázatok nyertese a Radio Plus Kft. lett.
A közlemény szerint nézői észrevétel nyomán kereste meg a médiatanács a cseh társhatóságot Kőhalmi Zoltán – Történjen bármi című, a Comedy Centralon január 1-jén 15 óra 56 perckor sugárzott műsorszáma miatt.

A műsort a médiaszolgáltató korhatárjelölés nélkül sugározta, azonban az a magyar szabályozás alapján a III. korhatári kategóriába (tizenkét éven aluliak számára nem ajánlott) tartozna.

Az RRTV megállapította, hogy a műsorszám ugyan nem sértette meg a rádiós és televíziós műsorszolgáltatásról szóló cseh rendelkezéseket, de a társhatóság a magyar jogszabályokra tekintettel felhívta a médiaszolgáltatót, a Viacom CBS Networks International Czech s.r.o.-t, hogy tegyen eleget a magyar törvényben meghatározott, az általános közérdeken alapuló szigorúbb szabályoknak a korhatárjelölés tekintetében, amelyet a műsorszám sugárzásakor elmulasztott feltüntetni.

A médiatanács heti üléseinek teljes napirendje megtalálható a testület honlapján, ahogy az ülésekről készült jegyzőkönyvek, illetve valamennyi határozat is a legfrissebbek a szükséges hitelesítési és adminisztrációs átfutási idő után lesznek nyilvánosak – áll a közleményben.

Borítókép: illusztráció

Tovább olvasom

Médiapiac

A TikTok végleg kivághatja a kellemetlenkedőket

Így használd a közösségi médiás profilodat – III. rész: Törölni lehet, és azokat is törölhetik, akik sokakkal kiszúrnak.

Közzétéve:

A TikTok kínai videomegosztó applikáció ikonja egy okostelefonon, fotó: MTI/EPA/Hayoung Jeon

Ezt nem kellett volna kitenni – elképzelni is nehéz, mennyi alkalommal gondolták ezt a közösségi médiafelületek használói egy-egy kevésbé jól sikerült, vagy éppen utóbb szűkebb-tágabb körben botrányt okozó poszt kapcsán. A megoldás egyszerű, de mi van akkor, ha más posztját akarjuk törölni? A lehetőségeket a médiahatósággal járta körbe a Médiapiac.com.

A nagy számok törvénye sajátos módon érvényre jut a közösségi médiában is: minél aktívabb az ember, minél többet posztol, annál nagyobb az esélye annak, hogy olyan tartalmat tesz ki, vagy tesznek ki róla mások, amit nem akart volna megosztani a virtuális – vagy bármilyen – nyilvánossággal. Hogy mi a teendő ebben a helyzetben, arról a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság szakembere adott tájékoztatást a Médiapiac.com kérdésére.

A sajátot könnyű…

Fáczán Gábor főosztályvezető előbb a legegyszerűbb esetről beszélt, kifejtve, hogy a saját tartalom eltávolítása a legtöbb platformon problémamentesen megoldható, az online felületek kivétel nélkül lehetőséget adnak posztjaink, képeink eltávolítására.

… és másét?

De mi van akkor, ha valaki más tesz közzé olyan tartalmat, amit nem akartunk volna magunkról közölni? – A válasz – magyarázta a főosztályvezető – szintén a platformok szabályzatának tanulmányozásával adható meg. A legtöbb online felületen rendelkezésre áll a „jelentés” lehetősége, vagyis legtöbbször egy űrlap segítségével jelezni lehet a szerzői jogi vagy adatvédelmi jogsértést. Legtöbbször pedig a platform maga eltávolítja a problémás tartalmat. – A TikTok esetében érdemes arra is ügyelni, hogy

többszöri szerzői jogsértésnél nem csupán a tartalmat távolíthatja el, hanem akár a felhasználó fiókját is felfüggesztheti, törölheti

– jegyezte meg Fáczán Gábor.

S mi a helyzet akkor, amikor valaki a sajátjaként tünteti fel más tartalmát? Plágium ez?

– Elsődlegesen a komment tartalma lesz irányadó. Ha a komment szerzői alkotásnak minősíthető, akkor felmerül a plágium kérdése. Ebben az esetben azonban a jelentés nem elég – jegyezte meg a főosztályvezető. Szükség van még arra, hogy a bejelentő bizonyítsa, a más által közzétett tartalomban az ő alkotása szerepel. Meg kell adni, hogy mi a vita tárgya, vagyis például fényképről, szövegről, videóról van szó, ahogy meg kell jelölni azt a tartalmat is, amelyben a plagizált rész szerepel. Végül az is megjelölendő, hogy milyen alappal kéri az érintett a tartalom eltávolítását. A platform kivizsgálja az esetet, és ha megállapítja, hogy valóban plagizálás történt, akkor eltávolítja azt. Azaz megy a virtuális szemetesbe.

Sorozat indul!

A Facebook mára életünk része lett. A Médiapiac.com cikksorozatban járja körbe a közösségi médiaműködés ama mozzanatait, amelyek a gyakorlatban a legtöbb gondot okozzák. A pontos kép felrajzolásában a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság segítette lapunkat. Első írásunk azt taglalta, kié is a közösségi média felhasználói által közzétett tartalom, a másodikból pedig az derült ki, hogy a Facebook nem olyan, mint az utcai lomtalanítás.

Jakubász Tamás

Tovább olvasom