2011. március 09.

A Vészhelyzet sokadik évada is verte a Barcelona meccset

Az esti Bajnokok Ligája rangadót a Barcelona nyerte, a nézettségi versenyt viszont az RTL Klub.

A múlt héten a TV2-re tért vissza a Dr. House új évada, most az RTL Klub hozott vissza egy sikersorozatot: a Vészhelyzet 15. évadának újabb epizódját adták, amely simán verte a 3:1-el végződő, a konkurens kertévén futó Barcelona-Arsenal meccset a 18-49 évesek körében.

Az RTL Klubon a Barátok közt 41,1 százalékos közönségarányt ért el, majd a Vészhelyzet utolsó évada 27,2 százalékos közönségarányt produkált, ezt a Grace Klinika hatodik évada követte 25,8 százalékos teljesítménnyel. Eközben a kereskedelmi célcsoportban a BL-meccs 18,8 százalékos közönségarányt ért el.

Az RTL ezzel a teljes estét nyerte: a ValóVilág 42,9 százalékos közönségarányt ért el, a vele azonos időben futó 40 milliós játszmának viszont 21 százalékos közönságaránnyal kellett beérnie. A Fókusz szintén legyőzte a TV2-s Jóban Rosszbant.