Az ismeretterjesztő csatorna saját készítésű műsoraival olyan témákat mutat be, amelyek nem csak érdeklik az embereket, de beszélgetésre, vitákra és tovább gondolásra is ösztönzi a nézőket.
![]() |
A sorrendben legkorábban készült „Kicsi ország, kicsi Kína – A titkos kínai birodalom Magyarországon” című műsor azt a hazánkban élő zárt kínai közösséget mutatja be, mely közel 30 éve él velünk együtt. A nézők megismerhetik a kínai kereskedők világát, a hagyományos kínai gyógyítást, de bepillanthatnak az igazi kínai konyhába is.
![]() |
Az „Erőszakos ember” Steven Pinker professzor segítségével mutatja be a minden korábbinál aktuálisabb témát, az erőszakot. Hazánk első ismeretterjesztő filmje a témában négy epizódon keresztül mutatja be, hogy hogyan szövi át a mindennapokat az erőszak, és hogyan lehetséges, hogy minden benyomásunk ellenére most mégis egy békésebb világban élünk, mint korábban.
A Thuróczy Szabolccsal készült díjnyertes „Tabukról tabuk nélkül” című sorozat azokat a társadalmi tabutémákat feszegeti, mely mindenkit érdekel, hiszen a mindennapi életünk szerves részei, mégsem merünk róluk beszélni. A sorozat górcső alá veszi a halál, a gyász, a függőségek, szexuális identitás és vágyak, atipikus családok, eltitkolt családi és múltbeli közösségi bűnök témáit.
![]() |
Végül a Spektrum legújabb saját gyártású dokumentumfilm-sorozata, a „Volt egyszer egy Vadkelet – Emir Kusturicával”, a közép-kelet európai országok rendszerváltás kori időszakát idézi fel a kor emblematikus figuráival. Az ötrészes produkció bemutatja a gasztroélet, a szexipar, a divatdiktátorok, a régi és új gazdagok, és ezotéria világának részleteit.