A Nielsen Közönségmérés „Nyár a sport jegyében 2016″ című elemzése betekintést nyújt a Labdarúgó Eb és a riói Nyári Olimpiai Játékok közönségébe a tévés háztartásokban élő 15+ évesek körében.

A Labdarúgó Eb mérkőzéseiből legalább 1 percet 6,25 millió néző látott, 476 ezren pedig minden második meccsből láttak legalább egy félidőnyit. Mind a négy magyar vonatkozású élő közvetítésből 606 ezren láttak legalább egy félidőnyit.

Az Eb időszakában

• a sport tematikájú műsorok a sugárzási idő 6,3%-át tették ki, melynek 43%-a focimeccs és 17,6%-a sportmagazin vagy összefoglaló volt.
  • a nézők a tévézésre szánt idő 16%-át fordították sportműsorokra: több mint ötször annyit, mint az „EB-mentes” 2015. év ugyanezen időszakában.
  • a sportműsorokra szánt tévénézési idő közel háromnegyedét – 73%-át - a focimeccsek tették ki , és további 16,4%-át sportmagazinok, összefoglalók alkották.

Az Eb 51 élő közvetítésének magyar közönségéről:

• Egy magyar meccset átlagosan 80 percig, míg egy nem magyar vonatkozású mérkőzést átlagosan 55 percig kísértek figyelemmel
  • A portugál-francia döntőt egy néző átlagosan 106 percig nézte

Az Eb 84 élő és ismételt mérkőzéseinek műsorkörnyezetében összesen 5 594 db – közel 34 órányi – reklámot sugároztak. Ebből a legnagyobb hányadot

1. a szeszes italok hirdetései (726 db – ebből 666 db sörreklám)
  2. a gyógyhatású készítmények (449 db)
  3. és az autóreklámok (399 db)

tették ki.

Olimpiai játékok

Az olimpia közvetítéseiből 5,2 millióan láttak legalább 1 percet.

Az olimpia időszakában

• az időeltolódásból adódóan a sportműsorok átlagos nézettsége magasabb volt éjszaka, mint főműsoridőben.
  • a sport tematikájú műsorok a sugárzási idő 8,2%-át tették ki, mely a tavalyi „Olimpia-mentes” évhez képest 22%-kal volt több.
  • a nézők tévénézési idejük 17,6%-át töltötték sportműsor nézésével a tavalyi 4,9%-hoz képest.

Az olimpia legnézettebb percei:

1. Augusztus 15. 21.42 női vízilabda mérkőzés - negyeddöntő Ausztrália - Magyarország (Ötméteresek)
  2. Augusztus 6. 20:05 úszás női 400 méteres vegyes előfutam – Hosszú Katinka
  3. Augusztus 7. 20:04 úszás férfi 4x100 méteres gyors váltó előfutam – Kozma Dominik, Bohus Richárd, Takács Krisztián, Holoda Péter

A magyar versenyzők szereplését az „éjjeli baglyok” is figyelték

Minden éjjel 2 és 4 óra között mintegy 790 ezer fő látott legalább 20 percnyi közvetítést. Közülük affinisabbak voltak (népességbeli arányukat felülreprezentálták a közönségben):

11 órája

A Spíler TV egyik legfontosabb időszakához érkezik, az NHL-döntőjének kizárólagos magyarországi jogtulajdonosaként.