Kövess minket!

Trending Now

8 módszer: Digitális stratégia koronavírus idején

R. Nagy András, a Probakő Kommunikácó ügyvezető igazgatója nyolc pontban összeállította, milyen digitális stratégiát javasol a koronavírus idején.

Úgy tűnik, egyetlen vállalkozás sem tudja kivonni magát a koronavírus hatásai alól. A cégek egy részét a kereslet visszaesése és a termelés leállása, másokat a sohasem látott mértékű keresletből adódó túlterhelés aggaszt. Az első csoportba tartozik szinte mindenki, a másodikba pedig olyan – talán szerencsésebb – kevesek, mint a házhoz szállító cégek, az alapélelmiszereket és higiéniai eszközöket gyártó és forgalmazó vállalatok vagy például az ételszállításra alkalmas csomagolóanyagokkal foglalkozó cégek. A világméretű járvány természetesen a digitális kommunikációs csatornákra is hatással van – írja R. Nagy András a Probakő Kommunikácó ügyvezető igazgatója a cég blogján.

Tudom, hogy nehéz, de a legfontosabb, hogy megőrizzük hidegvérünket és ne essünk pánikba. A korábbi kisebb-nagyobb válságok utólag bizonyították, hogy a kommunikáció teljes leállása nem jó stratégia. Ne felejtsük el: a globális koronavírus fertőzés miatt az a különleges helyzet állt elő, hogy gyakorlatilag az egész világ odahaza csücsül, és ideje java részét az interneten tölti. Ilyenkor érdemes még több időt szánni az online kommunikációs stratégia finomhangolására, optimalizálására.

Az e-kereskedelmi boom kihasználása

Ez a különleges időszak különleges lehetőséget nyújt az online boltok számára. Akárhogyan is alakul az élet az elkövetkező hetekben-hónapokban, van egy csomó dolog, amelyre az embereknek szüksége van. A vásárlás legbiztonságosabb módja pedig jelenleg a webshopok látogatása. Ilyen időszakban a webshopok számára hasznos stratégia lehet a célközönség lehetőségek szerinti kitágítása.

Keresőszavak kezelése

A koronavírussal kapcsolatos kifejezések valószínűleg beszivárognak a keresési találatainkba. Ha a termékednek, szolgáltatásodnak semmi köze sincs a vírushoz, akkor is előfordulhat, hogy a koronás keresések nagy száma gyakorlatilag “megbolondítja” a rendszert, és a hirdetéseid olyan keresőszavakra is megjelennek, amikhez semmi közöd.

Egyes keresőszavak blokkolása

A hirdetőknek érdemes megfontolniuk a koronavírus, illetve az ezzel összefüggő kifejezések blokkolását a keresőkampányokban. Így elkerülhető, hogy ilyen tartalmú anyagok közelében jelenjen meg a hirdetésük.

Használj content marketinget!

Azok a cégek, amelyek első sorban személyes bemutatók segítségével, szakmai vásárokon vagy egyéb személyes értékesítési csatornákon keresztül juttatták el termékeiket a felhasználókhoz, ezekben a hetekben nehéz időszakot élnek. A content marketing azonban olyan eszköz lehet, amellyel továbbra is kapcsolatban tudnak maradni a (potenciális) ügyfelekkel. A megfelelő stratégiával felépíthető egy olyan content marketing csatornamix, amely továbbra is biztosítja a szükséges kommunikációt a vásárlók felé. Az előállított tartalmakkal kapcsolatban továbbra is érvényben marad a 4E szabály. Olyan anyagokra van szükség, amelyek tanítanak (education), szórakoztatnak (entertain), bevonnak (engage), felhatalmaznak (empower).

A közösségi csatornák felülvizsgálata

Most érdemes áttekinteni és esetleg módosítani a közösségi média marketing stratégiáit. Bár a koronavírus most minden egyéb hangot elnyom, a márkák nem maradhatnak örökké csendben. De mikor és hogyan kapcsolódjunk be a diskurzusba? Ilyenkor különösen nagy szükség van arra, hogy megértsük a fogyasztók változó igényeit és különleges lelkiállapotát, félelmeit. Gondolkodjunk olyan kampányokban, amelyek természetes módon kapcsolódnak a jelenlegi különleges helyzethez, érzelmi segítséget, lelki támogatást nyújtanak az embereknek.

Tölts több időt a stratégia finomhangolásával

A globális járvány nem egy egyszerű marketinglehetőség. Ez nem a látványos PR-akciók ideje, sokkal inkább stratégiai megközelítésre van szükség.

Használj többféle platformot a keresési kampány mellett

Display, közösségi és videó kampányokkal egyaránt célozható az a közönség, amely valamilyen módon már kifejezte érdeklődését a terméked, szolgáltatásod iránt. Bár ők még nem aktív Google-keresők, azért értékes célközönség lehetnek számodra.

Ne feledd frissíteni a Google Cégem profilod

Ha cégedet érintik a koronavírus miatti intézkedések (jó eséllyel igen), ne feledd frissíteni a Google Cégem profilt (nyitva tartás, leírás stb.). Ezek az információk a keresésekben és a térképen is megjelennek. És természetesen a Google hirdetések szövegét is frissíteni kell a változásokkal összefüggésben.

Az javaslom, jelen körülmények között is tartsd fenn az online kommunikációt, és folytasd a kampányokat – persze a helyzetre alkalmazott üzenettel és keresőszavakkal. Természetesen szükséges áttekinteni és értékelni az összes marketingcsatornát, hogy biztos legyél benne, a megfelelő kampányokra és platformokra költesz. Ha ebben segítségre van szükséged, vagy további kérdéseid lennének arról, hogyan kommunikálj a jelenlegi érzékeny helyzetben, keress minket a rnagy@probako.hu címen.

Trending Now

Prőhle Gergely lesz a vendég a protestáns újságírók következő klubestjén

Létezik-e a keresztény Európa? – a Protestáns Újságírók Szövetsége rendezvényének résztvevői erre a kérdésre keresik majd a választ a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének programigazgatójával.

Közzétéve:

Prõhle Gergely, a Magyarországi Evangélikus Egyház országos felügyelője egy evangélikus óvoda alapkőletételén Veszprémben 2023. október 10-én, fotó: MTI/Bodnár Boglárka

A május 8-án, szerdán délután 5 órától a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának székházában (1117 Budapest, Magyar tudósok körútja 3.) tartott esemény meghívója szerint a Magyarországi Evangélikus Egyház országos felügyelője mellett meglepetésvendégként egy ismert borász is bemutatkozik.

A szervezők az ingyenes rendezvényre mindenkit várnak, de a részvételi szándék előzetes jelzését kérik a prusz@lutheran.hu címen vagy ezen a linken.

Az klubest plakátja:

Tovább olvasom

Trending Now

Európában csökkent, Magyarországon változatlan a tévénézésre fordított idő

A televíziózás továbbra is meghatározó napi szabadidős tevékenység hazánkban annak ellenére, hogy Európa legtöbb országában, de a világ számos táján is csökken a televízió népszerűsége – olvasható a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) friss elemzésében, amelynek részleteit tudatták az MTI-vel.

Közzétéve:

Flickr

Az NMHH kommunikációs igazgatóságának közlése szerint

a föld népessége napi szinten 2 óra 25 percet tévézik. Az európaiak majdnem egy órával többet, átlagosan 3 óra 22 percet, míg mi, magyarok az ezredforduló óta töretlenül legalább négy órát ülünk a televízió képernyője előtt egy átlagos napon.

A Global Audience & Content Evolution (Glance) 71 országra kiterjedő és a 2022-es tévénézési szokásokat feltérképező adatai alapján elmondhatjuk, hogy itthon még mindig sokat ülünk a “doboz” előtt, míg a világ más pontján ez nem ennyire népszerű szórakozási forma. 2016-ot követően három óra alá esett a világ lakosságának napi tévénézési ideje.

A legnagyobb csökkenést az észak-amerikai földrészen mérték, ahol az ezredfordulón még több mint napi négy órát tévéztek, ám a 2014-ben mért 4,5 órás csúcs után meredek zuhanás következett be, s végül 2022-re három alá csökkent a tévé előtt töltött órák száma

– derült ki a kutatásból.

Azt írták, míg Amerika északi felén lassanként elfordultak a televíziótól, addig Dél-Amerikában mind népszerűbbé vált a tévénézés: a 2000-es évek elejére három óra fölé emelkedett a napi fogyasztási idő, 2022-ben pedig – a mérések kezdete óta – a legmagasabb értéken zárt, 3 óra 38 perccel.

Tudatták azt is, hogy Európa népessége a kilencvenes évek közepétől legalább három órát fordított erre a tevékenységre, ez 2014-re négy órára emelkedett. A Covid-19 világjárvány ideje alatti kiugró értékektől eltekintve, Európában is csökkenő trendet figyelhettünk meg az utóbbi években. A kontinensek sorrendjében egyébként Ausztrália és Óceánia található az utolsó helyen, a déli földrész metropoliszaiban mindössze 1 óra 46 percet tévéznek átlagosan naponta.

Az elemzésből kiderült, hogy

2022-ben Európában csökkent a legnagyobb mértékben a tévénézésre fordított idő, átlagosan húsz perccel.

Leginkább a grúz lakosság fordult el a képernyőtől, hiszen 41 perccel kevesebb ideig követték figyelemmel a műsorokat egy átlagos napon, mint egy évvel korábban. Az izlandi lakosság tartja a negatív világrekordot: a 12 és 80 év közöttiek egy átlagos napon alig több, mint fél órát néztek tévét.
A tévénézésre fordított idő európai rangsorában a magyarok mindig élen jártak. 2022-ben a negyedik helyen végeztünk, hazánkat mindössze Bosznia-Hercegovina, Románia és Szerbia előzte meg.

Világviszonylatban is előkelő a helyezésünk (nyolcadik), még annak ellenére is, hogy előttünk végzett a rangsorban Dél-Amerikából a Dominikai Köztársaság (5 óra 15 perc), a Közel-Keletről Szaúd-Arábia (5 óra 2 perc), az afrikai kontinensről Kamerun (5 óra 12 perc), míg Ázsiából Üzbegisztán (5 óra 3 perc) – írták.

Kiemelték:

Európában egyedül a magyar tévénézők tartottak ki a képernyők jelentette tájékozódási és szórakozási lehetőségek mellett, vagyis ugyanannyi időt szenteltek a tévének 2022-ben is mint 2021-ben: átlagosan 4 óra 51 percet.

Az elemzés szerint a legnézettebb műsorok versenyére a világ sok országában rányomta bélyegét a különböző dráma- és vígjáték-sorozatok jelenléte, ám Európában más a helyzet, itt a szórakoztató reality műfaj került túlsúlyba. Belgiumban, Bulgáriában, Hollandiában, Portugáliában és Romániában és hazánkban is első helyen végeztek a tehetségkutató műsorok és egyéb reality formátumok (Got Talent, The Masked Singer, Big Brother Famosos, Sztárban sztár leszek!).

A hírműsorok a német nyelvterületeken kerültek az élre, Ausztriában a Zeit im Bild 1, Németországban és Svájcban pedig a Tagesschau végzett az első helyen. Magyarországon viszont a tíz legnézettebb műsor 60 százaléka tehetségkutató, vagy valamilyen, a reality műfajába tartozó showműsor volt – közölték.
Kitértek arra is, hogy amennyiben az egyes országok legnézettebb sportműsorát tekintjük, a FIFA labdarúgó-világbajnokság nézettsége csak a negyedik volt a világon 2022-ben, az amerikai foci az Egyesült Államokban, Kínában az olimpiai férfi 1000 méteres gyorskorcsolya szám, valamint Indiában a házigazda részvételével zajló Asia Cup krikett verseny messze megelőzte.

Borítókép: illusztráció

Tovább olvasom

Trending Now

A kibervédelmi intézet nevével élnek vissza csalók

A Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézet (NBSZ NKI) nevével és telefonszámával élnek vissza telefonos csalók – közölte a szakszolgálat hétfőn az MTI-vel.

Közzétéve:

Közleményükben arra hívták fel a figyelmet, hogy csalók olyan telefonhívásokat kezdeményeznek, amelyekben – a szervezetre hivatkozva – „érzékeny” adatok megadását kérik.

Ennek senki ne tegyen eleget!

– írták.

Az NBSZ NKI soha nem keres meg magánszemélyeket telefonon, és nem kéri el személyes adataikat – közölték.

Mint olvasható, a hamis telefonhívás, más néven „vishing”, olyan telefonos csalás, amelynél a támadó megpróbálja személyes, pénzügyi vagy biztonsági információi megosztására vagy pénz átutalására rávenni az áldozatot.

A „vishing” tipikus formája, amikor a csaló az adathalász hívás során megpróbálja elhitetni a felhasználóval, hogy ténylegesen egy adott szervezet alkalmazottja, és megpróbálja céljai elérése érdekében megtudni áldozata érzékeny adatait.

A csalók a hívószám-hamisítást (spoofing), az adathalász tevékenységek egyik speciális elkövetési technikáját használják. Ennek lényege, hogy az elkövetők módosítják a hívószámot, amely a hívott fél telefonjának kijelzőjén megjelenik, ezzel elrejtve a valódi hívó fél azonosságát. Vagyis híváskor nem a hívást kezdeményező igazi telefonszáma jelenik meg a potenciális áldozatok készülékén, hanem egy másik, jellemzően olyan, amely ismerős: jelen esetben a Nemzeti Kibervédelmi Intézet telefonszáma – olvasható a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat közleményében.

Tovább olvasom