Az Önkéntes Központ Alapítvány az elmúlt évek hagyományaihoz híven az idén is az Önkéntesek Nemzetközi Napjához kapcsolódóan adta át az Önkéntességért Díjakat. A díj program megvalósításában a Budapest Bank Zrt., a Mastercard Magyarország, a Syngenta Magyarország Kft., valamint a Tesco Globál Áruházak Zrt, volt a segítségükre. Ezenkívül a HPS Kft. (önkéntességért díj weboldal), a Flow PR, a Coca‐Cola HBC Magyarország Kft., a Royal Tokaji és a Bortársaság, a PwC, mint az Év Közösségi Kezdeményezése díj támogatója is támogatta a programot és a díjátadó eseményt.
A 2018. év díjazottjai kategóriánként:
Az Év Önkéntese 2018
Losó Györgyné: Melinda 10 esztendeje, kereső foglalkozása mellett, önkéntesként vezeti a multietnikus „Tálentum klubot” Kispesten, amely öt éve Romák Felzárkóztatásáért Egyesület (ROMFEL Egyesület) néven civil szervezetté vált.
Az Év Civil szervezeti Önkéntes Programja 2018
A Matematika Összeköt Egyesület: A szervezet célja, hogy lebontsa a matematikával kapcsolatos negatív társadalmi előítéletet, felhívja a figyelmet a matematikával elsajátítható képességek egyre növekvő fontosságára, valamint segítse az érdeklődő diákokat abban, hogy a matematika megszeretésén keresztül sikeresen válasszanak pályát és a társadalom hasznos tagjává váljanak.
Az Év Vállalati Önkéntes Programja 2018
dm Kft.: A dm Kft. Együtt egymásért név alatt dolgozta ki társadalmi felelősségvállalás programjait, amelynek része az Egy nap másokért elnevezésű vállalati önkéntes programjuk. A kollégák évente 1 munkanapjukat önkéntes munkával tölthetik egy szabadon választható szervezetnél. Az Egy nap másokért program 2013 óta ad erre lehetőséget a cég munkavállalóinak.
Az Év Pro Bono kezdeményezése 2018
E.ON Hungária Zrt.: Az E.ON Hungáriánál a társadalmi felelősségvállalás olyan érték, ami minden cselekedetüket áthatja, amit minden munkafolyamatukba és üzleti tevékenységükbe integrálnak. Ennek részeként a cégcsoport éves szinten, minden kollega számára 16 óra támogatott önkéntes munkaidőt biztosít, valamint sok csoportos önkéntes program lehetőséget is biztosít és finanszíroz, arra ösztönözve mindenkit, hogy a felelős vállalati állampolgárság a mindennapok részévé váljon.
Az Év Közösségi Kezdeményezése 2018. (közönségdíj)
EEDE KÖSZI, Önkéntes! csoport ‐ A Színezzük ki Surányt! program célcsoportja elsősorban a surány‐pócsmegyeri, valamint a Szentendrei‐szigeten élő lakosok, nyaralók. A Köszi, önkéntes!‐ek idén nyáron jókedvükből sok mindent színesebbé tettek Surányban: a Napsugár téri buszmegállóból vidám busz‐ és könyvmegálló lett, az újrafestett padok napfényről és Duna virágzásról mesélnek és közösségi helyként üzemelnek.
A nyerteseket két szakmai zsűri választotta ki, amelynek tagjai:
Civil szervezeteknek, intézményeknek és magánszemélyeknek kiírt pályázatok elbírálása:
• dr. Garas Ildikó, az Önkéntes Központ Alapítvány kuratóriumának tagja
• Kovács Edit, Közösségfejlesztők Egyesülete elnök
• Szokoli Erzsébet, KRE SZMDI oktatója, Szenior önkéntes programok elindítója
• Tóbiás László, a Károli Gáspár Református Egyetem docense
Vállalatok számára kiírt pályázatok elbírálására:
• dr. Janka Mária, az E.ON Hungária Zrt. személyzeti és szervezeti igazgatója
• Fogarasi Norbert, a Morgan Stanley Magyarország ügyvezető igazgatója
• Hegedűs László, a Black Rock Magyarország operatív igazgatója
• Cs. Tóth Marianna, a Budapest Bank csoport kommunikációs vezetője
• R. Tóth Zsuzsanna, a Vodafone Magyarország Zrt. HR igazgatója