Kövess minket!

Művház

Molnár Áron: „A noÁr pártpolitika fölött áll. Nálunk nem oldalt kell választani, hanem ügyeket!”

Feltettem Molnár Áronnak azt a kérdést: milyen szavakkal jellemezné a noÁr művészi formációt? A válasza a következő volt: szabadság, progresszív, művészet, nyitottság, cselekvés. Saját magáról pedig azt állította, hogy kapkodós, valamint brutális igazságérzet és nagy fokú terhelhetőség jellemzi. Én ellenben egy tehetséges, igazi lelkes művészt láttam, akinek minden mondata további mély gondolatokat indít el. Hihetetlenül szókimondó, ugyanakkor ízig-vérig őszinte ember, amit a vele készült interjú is bizonyít. A noÁrról Molnár Áronnal.

Hogyan alakult meg a noÁr? Mi a célod vele, és valójában kinek szól?

A noÁr pártpolitikától független művészi formáció. Közéleti problémákra keres megoldást. Számomra a színház kereteit kinőtték a közügyek. Több száz évvel ezelőtt leírt mondatokat próbálunk jelen időben megfogalmazni, az előadásunk végét pedig maximum taps követi, vagy egy mindenki számára nyűgös közönségtalálkozó, és nekem ez így nem volt elég. Hiányoztak az életemből a valódi megoldások és a valódi párbeszédek, ezért létrehoztam a noÁrt.

Eleinte zenei formáció volt, ami azt jelentette, hogy tabutémákra reflektáltunk rapben. Ilyen például az oktatás, a migráció, az ezek körül kialakult helyzetek és fogalmak tisztázatlansága. Mindig nehéz beszélni a rasszizmus jelenségéről, a hajléktalan emberek életéről. Nagyon fontos jelenleg a klíma- és ökológiai védelem. Sarkalatos pontok a gyermekbántalmazási ügyek. A mindennapjainkban a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) helyzete.

Aztán a noÁr a zenei formációból komplexebb mozgalommá vált. Az a noÁr képlete, hogy tájékozódj, tanulj és informálódj hitelesen egy témáról, ami téged érdekel, majd csatlakozz az üggyel kapcsolatban egy szerveződő akcióhoz, és csak ezután cselekedj. A zeneszámok is úgy készülnek, hogy alapos kutatás előzi meg őket. Általában három kérdést teszek fel. Mi a probléma az adott témával kapcsolatban? Mi a megoldás? Melyek az idegen szavak? Mivel a szókincs bővítése az érveléshez alap. Amikor ezeket a képleteket teljesítettük, informálódtunk, csatlakoztunk és cselekedtünk, akkor válhat igazából egy ügy a mi ügyünkké.

A noÁr víziója az, hogy legyen egy ügy, ami a tiéd. Régen az ostoba embereket hívták úgy, hogy együgyűek. Egy ügye van valakinek. Ha körbenézel a világban, sok olyan helyzettel találkozol, amikor az emberek ügyetlenek. Úgy értem, nincs ügyük. A mi célunk az, hogy legyen legalább egy ügy, ami a tied, amit kiválasztasz magadnak, és ezzel válsz élharcosává egy cselekvő csapatnak. Ez A noÁr Mi vagyunk! című számunkból egy idézet.

Hogyan választod ki az ügyet? Végtelen olyan dolog van, amiből ügy lehetne!

Mi reflektor vagyunk, rávilágítunk egy-egy témára. Elmerülünk benne, csinálunk egy számot és egy akciót ezzel kapcsolatban. Majd rád bízzuk, foglalkozol-e ezzel az üggyel. Most nagyjából van hat ügyünk. Adunk alternatívát, hogyan tudod kivenni a részed a társadalom alakításából. Érezni kell, hogyan válhat egy állampolgár aktív, gondolkodó és cselekvő állampolgárrá. Nagyon egyszerű a képlet, amit kínálunk. Ezzel dolgozunk két és fél éve.

Valóban sok ügy van. Mi az, ami berobbantja a szívedet? Lehet, hogy a migráció fogalma nincs még tisztázva. Esetleg téged nem érdekel, hidegen hagy az oktatás. Lehet, hogy a hajléktalan emberek helyzete sem izgat, de lehet, hogy valakinek ez robbantja be a lelkét. Előfordul, hogy az csapja ki a biztosítékot, amikor valaki a kocsi után húz egy kutyát. Mi ezzel nem foglalkoztunk? Tied a pálya! Használd a képletünket, nézz utána! Mit jelent az, hogy állatvédelem? Esetleg csatlakozz egy állatvédelmi csapathoz, és cselekedj! Sok a téma, de a képlet ugyanaz.

Tudod, mi lesz a következő ügy, amivel foglalkozni fogtok?

A Levegőt! című számunk, ami a klíma- és ökológiai védelem mellett foglalt állást. Azt gondolom, inkább egy ajtóberúgás volt maga a szám, amiben igazából szinte csak információk vannak. Megmutatja, mit tehetsz egyénileg, hova tudsz csatlakozni, ami utat mutathat, hogy milyen lehetőségeid vannak, hogyan cselekedhetsz globálisan és lokálisan.

Közben nagyon a fejemben van az otthonápolás története. Pár évvel ezelőtt volt egy kampányunk, hogy ismerjék el munkának az otthonápolást. Nagyon sok olyan ember él ma az országban, akinek a gyermeke, szülei, nagyszülei vagy valamilyen hozzátartozója olyan körülmények között él, ami huszonnégy órás otthonápolást igényel. Vannak olyan családok, ahol egy gyermeket nem lehet egy-másfél óránál tovább egyedül hagyni, különben végzetes helyzet alakulhat ki. Sok olyan magatehetetlen ember van, akinek huszonnégy órás felügyeletre van szüksége. Ezeknél a családtagoknál egy mozi vagy a takarítás elképzelhetetlen, mert nincs rá kapacitás. Volt egy kampányunk a Lépjünk, hogy léphessenek! csapatával. A kormány elvileg egységesen megemelte százezer forintra az otthonápolás díját, sok kategóriát azonban kihagytak, többek között az autizmus spektrumzavarral élőket is. Ez is szívügy.

Mi a helyzet a politikával? Lehet politikai hovatartozásról beszélni a noÁr esetében?

A noÁr pártpolitikától független, és mindig is az fog maradni. Ha van egy olyan tüntetés vagy bármilyen olyan ügy, amiben pártpolitikai színekben megmutatkozó ember az ő pártját képviselve áll föl vagy beszél, mi azon nem veszünk részt. A noÁr a pártpolitika fölött áll. A pártpolitikai színezet mindig behatárol jobb- vagy baloldalról. Nálunk pedig nem oldalt kell választani, hanem ügyeket! Ez óriási különbség a pártpolitikai narratíva és a noÁr narratívája között.

A mi feladatunk az, hogy a magyar társadalom nyerje vissza az állampolgári öntudatát. Jöjjön rá arra, hogy nemcsak négyévente szavaz, hanem azzal is szavaz, hogy bemegy-e egy boltba vásárolni, vagy sem. Azzal is szavaz, ha aláír, vagy ha nem ír alá egy nemzeti konzultációt. Ezért fontos a pártpolitika fölött állás. A mi felelősségünk az, hogy ha a társadalom bármely rétege, akár jobb-, akár baloldalon, szeretne változást elérni, akkor a noÁr ügye mellé állva, szellemiségét használva ne érezze a pártpolitikai hovatartozást. Ne kelljen egyik oldal mellett sem letennie a voksát. Az SZFE helyzete, a hajléktalanság vagy az oktatás nem pártpolitikai kérdés, ezek az ország jövőjének kérdései.

Minden dalszövegeteknek nagyon tudatos, átgondolt a szóhasználata. Nem félsz bizonyos szavak használatától?

Az országban tendencia a pártpolitika részéről, hogy kisajátít szavakat. Többek között a migráns és a politika szó jelentését is. A mi feladatunk, hogy ezek a szavak visszanyerjék valódi jelentésüket, és kezeljük helyén őket. A politika szavunk ókori görög eredetű szó, ötféle jelentése van. Ami számomra a legmarkánsabb, az a közügyekkel való foglalkozás. Az oktatás, a gyermekbántalmazás, a rasszizmus mind közügy. Ezekkel kötelességünk foglalkozni, de nem pártpolitikai szinten. A migráns nem pejoratív szó, hanem gyűjtőfogalom, amibe beletartozik a menekült és a bevándorló is. A cigány, a zsidó és a liberális sem lehetnek pejoratív szavak. A libernyák kifejezés a liberális szó megerőszakolása, és őrült felelőtlenség, hogy ezt a miniszterelnök tette. A szó pártpolitikai színezetet kapott, holott a liberális azt jelenti, szabadelvű. Egy jobboldali ember lehet liberális? Lehet. Fontos, hogy úgy használja ezeket a szavakat mindenki, ahogy helyes. Vagy vegyük példaként a nemzet szavunkat. Mi a magyar? Számomra az a nemzeti, ha valaki nem megy be a multinacionális nagykereskedelmi üzletekbe vásárolni, hanem a kiskereskedéseket, a helyi kosárfonókat támogatja. Vidnyánszkynak azt jelenti a magyarság, hogy miért nem készült az SZFE-n Trianonról előadás, de ez csak egy vélemény a tízmillióból. Egyébként készült Benedek Miklós osztályfőnöksége alatt.

Az SZFE kapcsán született a legújabb dalotok. Akkor neked ez az ügy berobbantotta a lelkedet. Hogyan született meg a szám?

Bánfalvi Eszter még májusban hívott fel, hogy szerinte nagy baj van a Színművészeti Egyetem körül. Akkor a gyermekbántalmazás ügyével voltam elfoglalva, a 116-111 című dalunk született éppen. Nagyon megterhelt a téma. Minden számunk úgy készül, hogy előtte szakértőkkel és érintettekkel ülök le. Akkor tud hiteles lenni egy szöveg, ha velük kommunikálva jövök rá a kulcsára annak, hogy az én emócióm az ő információjukkal hogyan jön össze. Az SZFE vezetése a transzparenciában hisz, ezért amint elkezdődött az átalakítás, kiraktak egy 70 oldalas kimutatást, melyben nyilatkozatok, gazdasági adatok szerepeltek. Napokba telt, amíg mindent elolvastam. Majd felhívtak a Színművészetiről a HÖK-ösök, hogy szeretnék, ha írnék erről egy számot. Mondtam nekik, hogy egy noÁr-szám feltétele az, hogy az ügy berobbantsa a lelkemet. Látnom kell azokon, akik a témával foglalkoznak, hogy szívügyük a történet. Már májusban kimerültek voltak, nem találták az eszközöket. Nem tudták pontosan, mit hogyan lehetne csinálni, de közben volt bennük valami elemi elszántság, ami lenyűgöző volt. Lehetett érezni, ők nem fognak megtántorodni, végig fognak tolni valamit. MTA, CEU, más egyetemek államosítása – ezek azért történhettek meg, mert nem volt kollektív összefogás. Ezért progresszív az ő álláspontjuk, és békés, ez a legszebb az egészben. A Kicsi vagyok én, majd megnövök én, füttyel – ez volt a mozgalom indító része. Majd Kunert Péter zeneszerző ebből a számból kiindulva összerakta két nap múlva az egész dalt.

Öt évig voltál a Vígszínház társulatának tagja. Mint A mi kis falunk Matyiját négy éven át követett téged a fél ország a televízió-képernyőn. Számos színházi és filmszerepet tudhatsz magad mögött. Hogyan jut időd más munkákra?

Két és fél éve nem vállalok színházi bemutatót, hogy a noÁrt csinálhassam. Vannak pillanatok, amikor nagyon hiányzik a színház. Másfél hónapig próbálni egy darabot a noÁr számára óriási kiesés lenne idő hiányában. Nagyon jó szerepekre mondok nemet, ami sokszor rendkívül fájdalmas. Színészként azt mondanád, milyen jó lett volna… Tudom, hogy nekem mint ismert embernek nagyobb a felelősségem. Ilyenkor hátralép a színész, és előrelép az aktivista.

Kérdés az, hogy képesek vagyunk-e megteremteni egy igazi támogatói közeget. Ők rájönnek-e arra, hogy amit csinálunk, az ugyanaz, mint egy újság elkészítése vagy a munkád. Te se a betűket eszed. Ezért fontos, hogy az emberek támogassák ezt a fajta polgári aktivizmust. Nem is támogatóknak hívom őket, hanem szövetségeseknek. Ők is érezzék, amit én érzek velük kapcsolatban. Ha támogatod az ügyet, szövetségesévé válsz a változásnak.

Kikből áll a noÁr?

A noÁr egy éve nonprofit kft., és már támogatható. Létrehoztunk egy külön patreon.com-felületet, ahol különböző összegekkel lehet támogatni, így biztos anyagi lábakon állunk. A csapat tagja még többek között Kunert Péter zeneszerző és Bori Tamás hangmérnök. A legújabb SZFE-klipünk kapcsán a drón Papp Richárd munkáját dicséri, az ő segítője Simon István, Farkas András és Szabó János volt. A klip készítése során együtt dolgoztunk színművészetisekkel, látványtervezővel, gyártásvezetővel. Tóth-Kása Ottília a koordinátorunk. Bárdos Barnabást úgy hívom, a pénzügyek szakértője. Duda Éva alapítója és koreográfusa a csapatnak, Drescher Barbara a social media felelőse, és szeretném, ha Kovács Gergely a kreatív szóvivője lenne. Nagyon fontos, hogy a noÁr ne egy fej legyen. Legyenek hiteles szóvivői! Azt is meg kell még tanulnunk, hogy minden közegben jól tudjunk kommunikálni. Régen leírt mondatokat próbálunk megfogalmazni jelen időben. Most ezzel párhuzamosan kell jelen idejű problémákat jelen időben megfogalmazni.

Hogyan látod magatokat fél, egy vagy akár öt év múlva?

Meg kell maradni gerillaügynek, de profin kell működnie. Szükség van biztos anyagi háttérre, hogy működhessünk és hosszú távra tervezhessünk. Nagyon szeretném, hogy el tudjunk indulni turnéra egy olyan programmal, amiben nem csak zeneszámok vannak. A számok között TED-szerű kiselőadások lennének az adott témával kapcsolatban. Szeretnék eljutni vidéken azokra a településekre, ahol erős a civil jelenlét. Szeretnék oda is eljutni, ahol mélyszegénységben élnek a családok. Mindenhol lehetőségünk szerint mindenkinek megadni a lehetőséget. Ehhez viszont komoly támogatókra van szükség. Komoly mecénásokra és igazi szövetségesekre. Az állam felé nem pályázunk, így maradhatunk tiszták, pártpolitikától függetlenek.

Egy olyan magot szeretnénk kialakítani, akik mozdíthatóak. Ha kell, árkot ásnak, szemetet szednek, kiállnak akár élő láncként is. Az egész országra kiterjedő követő és cselekvő csapatnak kell lennünk. Meg lehet bízni bennünk, és képviseljük a noÁr szellemiségét. Évek múltán is szeretnék állandó jelenlétet a következő generáció számára. 2022-ben ötszázezer új választópolgára lesz az országnak. Nem azt kívánom megmondani, hogy hova, hanem hogy miért szavazzanak. Nem is az én felelősségem, hanem szerintem a noÁré, hogy nyerd vissza ezt a polgári öntudatot, tudd, hogyan vegyél részt az ország alakításában. Az a nagy kérdés, hogy sikerül-e hosszú távon egy szabad és nyitottabb társadalomban élni. Esetleg elfogadjuk-e, hogy a csend és a félelem legitim eszköz a hatalom számára. Ebben fognak-e majd felnőni a gyerekeink vagy a jövő generációja. Én azt választom, hogy ez a mi felelősségünk. Ez most rajtunk is múlik. Hát rajtunk ne múljon!

Művház

Premierekkel várja a nézőket az első Metuscope Filmszemle

Számos premierrel várja a nézőket az első Metuscope Filmszemle pénteken és szombaton. A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) ingyenes rendezvényén a hallgatók alkotásai, diplomamunkák, vizsgafilmek, animációs rövidfilmek láthatók a Corvin Moziban.

Közzétéve:

www.metropolitan.hu

A Budapesti Metropolitan Egyetem négy szakmai művészeti projekt összeolvasztásával hívta életre a Metuscope Filmszemlét. A kétnapos szemle az egyetem hallgatóinak munkáival és házigazdaként Till Attilával várja az érdeklődőket – olvasható a szervezők MTI-hez eljuttatott közleményében.

Mint írják,

a Metuscope Filmszemle 2024 a korábban sikerrel bevezetett, animációs (Animascope), mozgóképes (Cinemascope) és média design (Futuroscope) szakmai területeken végzett hallgatók diplomamunkáinak seregszemléit, valamint a tavalyi évben először megrendezett, I. Metuscope Online Filmszemlét egyesíti.

A szemle betekintést ad a METU végzős animáció-, mozgókép-, valamint média design szakos hallgatóinak diplomamunkáiba, bemutat továbbá válogatott vizsgafilmeket, valamint a vendégként résztvevő Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem (EMTE) Kolozsvári Karának kisjátékfilmjeit is.

A közleményben kiemelik, hogy a Nemzeti Filmintézet – Filmarchívumnak köszönhetően különleges animációs rövidfilm-válogatással tiszteleg az esemény a 110 éves magyar animáció mesterei előtt.

A rendezvényen a filmvetítések mellett szakmai kerekasztal-beszélgetéseken is részt vehetnek a látogatók.

A filmszemlén bemutatott művek többsége most először látható nagyvásznon, és a nemzetközi filmfesztivál-szereplések miatt egy ideig nem is lesznek nyilvánosan elérhetők – emelik ki a közleményben.

Mint írják, a rendezvény ingyenesen látogatható, de a belépés előzetes regisztrációhoz kötött. A részletes program a https://www.metropolitan.hu/metuscope-2024 linken érhető el.

Borítókép: jelenetkép Flaisz Vanda: Lány az emeleten című alkotásából

Tovább olvasom

Művház

Közzétették a Magyar Mozgókép Fesztivál idei életműdíjasainak nevét

Elek Judit filmrendező és forgatókönyvíró, Piros Ildikó színésznő, Gulyás Buda operatőr, Selmeczi György zeneszerző és Deimanik Tamásné Baba fénymegadó kiemelkedő pályáját méltatják idén.

Közzétéve:

Az egyik kitüntetett: Elek Judit rendező, forgatókönyvíró, fotó: MTI/EPA/Sebastien Nogier

Az ünnepélyes díjátadót a Magyar Mozgókép Fesztiválon június 14-én Balatonfüreden, a Kisfaludy Galériában tartják – olvasható a szervezők MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.

A június 12. és 15. között Veszprémben, Balatonfüreden és Balatonalmádiban zajló hazai filmes mustrán az életműdíjasokhoz kapcsolódóan a többi között olyan filmeket láthat majd a közönség, mint a Kontroll, a Csak szex és más semmi, a Macskajáték, az Angi Vera és a Sziget a szárazföldön.

Mint írják, az idén 87. születésnapját ünneplő Elek Judit Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező és forgatókönyvíró, a Balázs Béla Stúdió alapító tagja 1956 és 1961 között a Színház- és Filmművészeti Főiskola diákja volt Máriássy Félix osztályában. 1967-ben készült stílusteremtő lírai dokumentumfilmje, a Meddig él az ember. 1968-ban készítette el első nagyjátékfilmjét, a dokumentarista és játékfilmes technikákat vegyítő Sziget a szárazföldön című alkotást Kiss Manyival a főszerepben. Az 1983-as Mária-nap című filmje Szendrey Júlia életének motívumai alapján készült. Mindhárom alkotást bemutatták a cannes-i filmfesztiválon.

Elek Judit 1989-es Tutajosok című munkája a tiszaeszlári per témáját dolgozza fel. 1994-ben saját kisregényét vitte filmre Ébredés címmel, gyerekkori élményeiről. A tavalyi nagysikerű cannes-i vetítés után a Magyar Mozgókép Fesztiválon először láthatja a hazai közönség a Sziget a szárazföldön című filmjének frissen restaurált verzióját.

Piros Ildikó Kossuth- és Jászai Mari-díjas színésznő, érdemes művész, az MMA rendes tagja, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja 1970-ben végzett a Színház- és Filmművészeti Főiskolán Várkonyi Zoltán osztályában, majd 37 éven át a Madách Színház tagja volt. Kamera elé először 1966-ban állt, azóta több mint 50 filmben és tévéjátékban szerepelt, amelyek közül a Nem szoktam hazudni, A veréb is madár, a Hahó Öcsi, a Gyertek el a névnapomra és Az élet muzsikája című filmekre a legbüszkébb – írják a közleményben.

Mint kiemelik, Piros Ildikó legismertebb szerepeinek egyike az 1978-ban bemutatott Abigél című tévésorozat Zsuzsanna nővére. A Magyar Mozgókép Fesztiválon a Macskajáték című filmjét vetítik, a nemrégiben elhunyt Eötvös Péter Kossuth-díjas zeneszerzőre is emlékezve.

Gulyás Buda Balázs Béla-díjas magyar operatőr, egyetemi tanár 1979-ben végzett a Színház- és Filmművészeti Főiskolán. Olyan legendás sorozatoknak volt az operatőre, mint a Linda, az Angyalbőrben, a Família Kft., és olyan népszerű filmeket fényképezett, mint Bujtor István Hamis a baba (1991) és Három testőr Afrikában (1996) című filmje, vagy Goda Krisztina három közönségsikere, a Csak szex és más semmi, a Szabadság, szerelem és a Kaméleon. A fesztiválon a Csak szex és más semmit nézheti meg a közönség.

Selmeczi György a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth- és Erkel-díjas zeneszerző, zongoraművész, karmester, operarendező, érdemes művész 1952-ben született Kolozsváron. Először a bukaresti Zeneművészeti Főiskolán, 1975-től a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán folytatta tanulmányait. 1976-tól 1977-ig Pierre Boulez, majd 1979-ben Daniel Charles irányításával dolgozott Párizsban. Magyarországon kívül Európa számos országában hangversenyezik karmesterként, zongoraművészként és zeneszerzőként. Csaknem hatvan film zenéjét jegyzi, amelyek között olyan ikonikus alkotások is szerepelnek, mint az Angi Vera, a Megáll az idő, az Idő van és a Szirmok, virágok, koszorúk. Legutóbb a 2022-ben készült Toldi – A mozifilm című animáció zenéjét komponálta. A Magyar Mozgókép Fesztivál az Angi Vera vetítésével tiszteleg előtte.

Deimanik Tamásné Baba Balázs Béla-díjas fénymegadó csaknem ötvenéves pályafutása alatt olyan filmeken dolgozott, mint a Ripacsok, az Örökség, a Kopaszkutya, a Dögkeselyű, a Könnyű testi sértés, a Szirmok, virágok, koszorúk, az Idő van, a Roncsfilm, a Csinibaba, a Valami Amerika vagy A martfűi rém. A fesztiválon az általa fényelt Kontroll című filmet vetítik.

A fesztiválról további információk a www.mozgokepfesztival.hu oldalon érhetők el.

Tovább olvasom

Művház

Minden eddiginél több alkotást neveztek a Savaria Filmszemlére

Tizenegyedik alkalommal rendezik meg április 24. és 26. között a Savaria Filmszemlét, amelyre minden eddiginél több, csaknem kétszáz művet neveztek a Kárpát-medencében és távolabbi országok magyar közösségeiben élő filmes alkotók – közölte az MTI-vel a Savaria Filmakadémia Egyesület elnöke.

Közzétéve:

Savaria Filmszemle/Facebook

Lovass Tibor tájékoztatása szerint

idén három kategóriában: fotó- és filmművészet, színházművészet, valamint irodalom kategóriákban várták a pályaműveket.

Hozzáfűzte: külön értékelte a zsűri a diákfilmeket, valamint felsőoktatásban tanuló hallgatók kísérleti és vizsgafilmjeit. Az egyik diákkategória, amelynek címe Egy életnyi tapasztalat, az idősödő társadalom, az idős kor problémáival foglalkozik, a Mire jó az online tér kategória a digitális jövőről szól, illetve az online média veszélyeiről.

Lovass Tibor tudatta azt is: a Savaria Filmszemléhez kapcsolódóan rendezik meg az ELTE Savaria Egyetemi Központban április 25-én a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság és a Savaria Filmakadémia egyesület közös szervezésében azt a szakmai konferenciát, amely a médiatudatosságot állítja a középpontjába.

A Savaria Filmszemle idén is a díjkiosztó gálával zárul a szombathelyi AGORA Savaria Filmszínházban, ahol a nemcsak a kategóriák győztesei vehetnek át díjakat, de két életműdíjat is átadnak.

Az idei életműdíjat Molnár Piroska Kossuth- és Jászai-díjas színművész, a nemzet színésze, valamint Koltay Gábor Balázs Béla-díjas filmrendező kapja.

Tovább olvasom